„Żeromski” poprowadzi marsz dla zdrowia

Już w niedzielę, 1 września, Szpital im. S. Żeromskiego organizuje „Marsz dla zdrowia”. To jeden z elementów świętowania tegorocznego jubileuszu 65-lecia istnienia placówki.

Marsz nordic walking rozpocznie się o godz. 9.00. Zapisy już trwają – wystarczy zadzwonić pod nr tel. 12 622 92 47 lub napisać na adres e-mail: agorska@zeromski-szpital.pl. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Organizatorzy zapewniają profesjonalną opiekę fizjoterapeutów i lekarzy, a także kijki dla tych, którzy pojawią się na starcie bez własnego sprzętu.Nie ma ograniczeń wiekowych dla uczestników marszu, a lekarze podkreślają, że spacer z kijkami ma zbawienny wpływ na stan zdrowia i kondycję każdego z nas, bo angażuje 90 proc. wszystkich mięśni. Szpital liczy na udział seniorów z ich dziećmi i wnukami.

 

Każdy uczestnik zostanie przebadany przed startem i po zakończeniu marszu. Fizjoterapeuci objaśnią technikę nordic walking, a dodatkowo wyjaśnią także jak chodzić, spać, siedzieć, odkurzać czy dźwigać zakupy w taki sposób, żeby jak najmniej obciążać główną podporę naszego ciała.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane