poniedziałek, 18 Styczeń 2021


Warning: Undefined array key 4 in /home/klient.dhosting.pl/imienniczek/imienniczek/public_html/index.php on line 23

Nowohucianie pamiętali o bohaterach Powstania Warszawskiego [FILM]

Około 50 osób zebrało się na Placu Centralnym, aby w godzinę "W" symbolizującą rozpoczęcie Powstania Warszawskiego oddać hołd walczącym i poległym w walkach. O godz 17 zawyły syreny, zebrani odpalili race dymne..

Wśród osób, które zebrały się w centralnym punkcie Nowej Huty byli głównie młodzi ludzie.Wyjątkiem była 64-letnia nowohucianka Małgorzata Piątkiewicz-Szczechla.

 

– Dla mnie to szczególna data, ponieważ moja mama brała udział w Powstaniu Warszawskim jako wolontariuszka. Ciesze się, że przyszło tylu młodych ludzi. Mam taż nadzieję, że stanie się to naszą nowohucką tradycją – mówi Małgorzata Piątkiewicz-Szczechla.

 Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Powstania Warszawskiego budynki urzędowe zostały udekorowane flagami państwowymi. Flagi są przed magistratem, udekorowane nimi zostały również autobusy i tramwaje, a w godzinach wieczornych estakada tramwajowa Lipska-Wielicka, kładka o. Bernatka oraz TAURON Arena Kraków zostaną podświetlone w barwach biało-czerwonych.

 

O godz. 17.00 – w godzinę „W” – w całym kraju, w tym i w Krakowie, zawyły syreny alarmowe. Ten moment był szczególną okazją do zatrzymania się na chwilę w codziennym pędzie po to, by uczcić pamięć bohaterów, którzy walczyli i zginęli podczas powstania warszawskiego.

 

 
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane