Nowa Huta to wymarzone miejsce dla zwierząt

Spośród 18 krakowskich dzielnic, biorących udział w Rankingu Dzielnic pod kątem infrastruktury dla zwierząt w pierwszej trójce znalazły się Mistrzejowice i Nowa Huta.

Wyniki Rankingu Dzielnic Krakowa w kategorii “infrastruktura dla zwierząt” do dobry przykład gry słów. Dlaczego? Bo to właśnie Zwierzyniec okazał się najbardziej przyjaznym miejscem dla naszych pupili. Spośród 18 krakowskich dzielnic, biorących udział w Rankingu Dzielnic, zyskał najwyższą ocenę: 4,32.

 

Tuż za nim znalazły się Mistrzejowice (4,27), czyli zwycięzcy całego Rankingu Dzielnic Otodom, bez rozróżnienia na konkretne kategorie. Co ciekawe, zdaniem mieszkańców Krakowa, Mistrzejowice to również miejsce idealne dla aktywnych sportowo. Miłośnicy zdrowego trybu życia, którzy dodatkowo posiadają zwierzaki, w tej dzielnicy znajdą wszystko, co potrzebne do pełni szczęścia. Na trzecim miejscu znalazła się Nowa Huta, gdzie nad Zalewem Nowohuckim powstał niedawno wybieg dla psów.Mniej “zwierzęce” dzielnice Krakowa

 

Parki dla psów, place zabaw dla zwierząt czy wybiegi – nie wszystkie dzielnice Krakowa mogą pochwalić się takimi atrakcjami. Poznaliśmy już miejsca najbardziej dostosowane do spacerów z czworonogami. Pozostaje więc przyjrzeć się okolicom uważanym za nieco mniej przyjazne pod względem infrastruktury dla zwierząt.

 

Poniżej pierwszej “szóstki” rankingu, czyli dzielnic o ocenie większej niż 4, znalazły się m.in. Bieńczyce (3,99) oraz ex aequo na ósmym miejscu Czyżyny i Bronowice (3,96). Znacznie słabsze wyniki w zwierzęcej kategorii odnotowały Wzgórza Krzesławickie (3,62) i Łagiewniki-Borek Fałęcki (3,46). Zamknięcie rankingu z wynikiem 3,44 przypadło Staremu Miastu , które zdaniem krakowiaków zostało uznane za dzielnicę najmniej przyjazną zwierzętom.

 

Dostęp do ścieżek i terenów zielonych w dzielnicy Zwierzyniec, czy w Nowej Hucie sprawie, że jest to dobre miejsce dla miłośników zwierząt. Stare Miasto ze względu na liczbę turystów, ruch samochodów na pewno nie jest miejscem, które sprzyja spacerom – komentuje Katarzyna Pióro, Brand&Sell.

 

Kraków niezbyt przyjazny zwierzętom

 

Przygotowując Ranking Dzielnic Otodom te same pytania zadaliśmy także mieszkańcom 11 innych miast. Jak Kraków wypadł na ich tle? Niestety nie najlepiej. Na ostatnim miejscu zestawienia znalazła się Łódź ze średnią 3,85. Kraków zaś, razem z Wrocławiem uzyskały ocenę 3,91, która dała im przedostatnie miejsce. Czyżby to był sygnał dla rad osiedli i władz miejskich?
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *