Zbliżają się Targi Seniora

Spektakle, prelekcje, warsztaty, ale również bezpłatne badania i atrakcyjne konkursy - już 27 i 28 września w hali EXPO Kraków w Czyżynach odbędą się 3. Targi Seniora.

Wśród atrakcji nie mogło zabraknąć propozycji od Krakowskiego Biura Festiwalowego. Na stoisku KBF seniorzy dowiedzą się gdzie organizowane są najlepsze spotkania literackie, posłuchają historii modelek 60+, obejrzą najciekawsze rozmowy z nowohucianami i poznają szczegóły wolontariatu seniora w KBF.W pierwszy i drugi dzień targów zapraszamy na spotkanie z seniorkami z Centrum Aktywności Seniora, które były wolontariuszkami podczas imprez organizowanych przez Krakowskie Biuro Festiwalowe. Podczas spotkań nasze bohaterki opowiedzą dlaczego zdecydowały się wziąć udział w projekcie wolontariatu, który festiwal spodobał im się najbardziej i jaka była ich najbardziej zaskakująca przygoda.

 

Spotkamy się również z bohaterami naszego nowohuckiego cyklu filmowego „70 głosów na 70-lecie Nowej Huty”. Porozmawiamy o Nowej Hucie i jej burzliwej historii, dowiemy się jak powstawała najmłodsza krakowska dzielnica i posłuchamy osobistych wspomnień jej mieszkańców.

 

27 września o godz. 11.00 porozmawiamy z Marcelim Gajewskim oraz Zbigniewem Miksztalem z Klubu Dialogu AGORA – nieformalnej grupy zajmującej się edukacją i aktywnością społeczną osób starszych. Natomiast 28 września, o g. 13.00 będzie można posłuchać Małgorzaty Piątkiewicz-Szczechli, która prowadzi w Nowej Hucie grupę modelek 60+. Na odwiedzających stoisko KBF będą również czekały filmowe opowieści pana Zbyszka, który zdradzi jak zmieniała się Nowa Huta, posłuchamy recitalu pani Ziuty, będziemy podziwiać taniec pani Marii, która porusza się na wózku i zainspiruje nas historia babci Lucyny, która otworzyła lodziarnię w wieku 80 lat.

 

Na stoisku Krakowskiego Biura Festiwalowego będzie można znaleźć materiały dotyczące zbliżających się imprez, takich jak literacki Festiwal Conrada czy spotkań i warsztatów na Zgody 7. Nie zabraknie również regału Drugiego Życia Książki i najnowszego wydania magazynu „Karnet”.

 

Na targi wstęp jest wolny. Organizatorami Targów Seniora są Miasto Kraków i Targi w Krakowie.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane