Zabytkowe pojazdy zjadą do Nowej Huty

Syreny, Trabanty, Wołgi czy Polonezy. Już W najbliższą sobotę 15 czerwca - pod budynkiem Muzeum Nowej Huty rozpocznie się 10-ty Jubileuszowy Zlot Pojazdów Moto Legendy PRL.

Po 10-ciu latach organizowania w różnych miastach Małopolski, zlot dotrze do Krakowa, stolicy naszego regionu. Pierwszy dzień tego dwudniowego wydarzenia to prezentacja pod dawnym Muzeum PRL, obecnie Muzeum Nowej Huty, gdzie od godziny 10:00 zaprezentuje się ponad 80 pojazdów, samochodów oraz motocykli, z minionej epoki. Pojawią się zarówno pojazdy produkcji rodzimej, jak również zza zachodniej granicy oraz te nabywane dawniej w Pewex’ie.

 

Będzie więc okazja przypomnieć sobie królujące niegdyś na naszych szosach Syreny, Warszawy, Trabanty, Polonezy, ‚duże’ i ‚małe’ Fiaty, Żuki, Zastavy, Skody. Nie zabraknie również Tatry, Wołgi, Opla Admirała – to niewątpliwe unikaty. W gronie prezentowanych motocykli zobaczymy Junaka, SHL czy też MZ ETZ. Przyjazd zapowiedziały klasyczne Mercedesy, Volkswageny, BMW i Citroen.Zlot jest oficjalnym wydarzeniem z okazji 70-lecia Nowej Huty i odbędzie się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Krakowa. Dodatkową atrakcją dla uczestników w tym dniu będą przejazdy zabytkowym autobusem tzw. ‚ogórkiem’. Po pełnej wrażeń wycieczce, Zlotowicze zjedzą obiad w słynnej Restauracji STYLOWA.

 

Drugi dzień zlotu – niedziela, 16 czerwca – rozpocznie się od wizyty na terenie Muzeum Lotnictwa, gdzie pojazdy zaprezentują się na pasie startowym wzdłuż ekspozycji samolotów. Początek od godziny 12:00. Następnie uczestnicy udadzą się na Plac Wielkiej Armii Napoleona, gdzie podczas ostatniej prezentacji nastąpi zakończenie zlotu.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane