Przed nami weekend pełen wrażeń!

Warsztaty, pikniki, występy, zabawy taneczne. Weekend 15-16 czerwca zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny lub za 1zł!

SOBOTA

 

O 10:00 przy Muzeum Nowej Huty rozpocznie się X Ogólnopolski Jubileuszowy Zlot Pojazdów Motolegendy PRL

Zabytkowe pojazdy minionej epoki zjadą do Nowej Huty. Ponad 80 pojazdów, samochodów oraz motocykli.  Pojawią się zarówno pojazdy produkcji rodzimej, jak również zza zachodniej granicy oraz te nabywane dawniej w Pewex’ie. Więcej o imprezie pisaliśmy tutaj.

 

Festyn i Turniej hokeja na trawie na ul Ptaszyckiego 4 zacznie sie od 11:00

Hokej na trawie ponownie w Krakowie i to na dodatek w Nowej Hucie !Hockey 5s, bo tak właściwie nazywa się ta odmiana hokeja na trawie w której rozegrany zostanie najbliższy turniej. Od 15 do 16 czerwca na kompleksie „Hutnika” w Krakowie będzie można oglądać hokej na trawie „na żywo”! W trakcie turnieju porozmawiacie z zawodnikami, a potem spróbujecie swoich sił w tej niezwykłej dyscyplinie sportu. Festyn Hokejowy – to wiele atrakcji i super niespodzianek! Zapraszamy całe rodziny.

 

Centum Handlowe Czyżyny przygotowało warsztaty plastyczne

Mali uczestnicy sobotnich warsztatów w CH Czyżyny będą mogli wykazać się kreatywnością i samodzielnie wykonać kartkę z wakacji, jedyną w swoim rodzaju ramkę na zdjęcia oraz doniczkę na sadzonki według własnego pomysłu.

Podczas tworzenia pocztówek dzieci będą miały do dyspozycji kolorowy piasek, którym będzie można wypełniać kontury wakacyjnego rysunku i wyczarować piaskowe arcydzieła. Z kolei drewniane ramki na zdjęcia powstaną z kolorowych patyczków oraz ozdobimy je niecodziennymi dekoracjami i pamiątkami z wakacji m.in. muszelkami znad morza, płatkami kwiatów, ziarnami aromatycznej kawy czy pestkami dyni.

A co z roślinkami, które będą przywoływać w domu wakacyjne krajobrazy, sielskie polany i łąki? Te również wymagają odpowiedniej oprawy. Dzięki udziałowi w warsztatach będzie je można umieścić w wyjątkowych doniczkach, które najmłodsi przyozdobią pisakami we wszystkich kolorach tęczy. Początek warsztatów godz 11:00

 

O 11:30 w Klubie Jędruś rozpocznie się joga dla dzieci i rodziców, a od 13:00 Piknik Osiedlowy

My rozłożymy koce, stoliki, sprzęt do zajęć sportowych i rekreacyjnych, wy przynieście ze sobą radość, śmiech, słoneczną pogodę oraz piknikowe przysmaki – zapewniają organizatorzy.Muzeum Nowej Huty zaprasza na spacer pt. „Architektura współczesna przy Łąkach Nowohuckich”

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 14 przed siedzibą muzeum na os. Centrum E 1. Więcej o wydarzeniu pisaliśmy tutaj.

 

Nad Zalewem Nowohuckim powitamy wakacje

Ulubieniec krakowskiej publiczności, piosenkarz Jacek Wójcicki oraz dziecięcy zespół wokalno-instrumentalny Jakubowe Muszelki wystąpią podczas koncertu plenerowego, którym obchodząca w tym roku 70-lecia istnienia najmłodsza dzielnica Krakowa przywita nadchodzące lato i wakacje. Wydarzenie poprowadzi dyrektor artystyczny cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! Lidia Jazgar. Wydarzeniu towarzyszyć będzie kwesta na rzecz Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie, a przed występem zapowiedzianych artystów publiczności zaprezentują się laureaci konkursu „Żonkilowy Song”. Na koncert zapraszają organizatorzy: Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty i Porozumienie Dzielnic Nowohuckich – XIV Czyżyny, XVI Bieńczyce, XVII Wzgórza Krzesławickie.

Uwaga! Organizatorzy nie zapewniają dla wszystkich miejsc siedzących! Wstęp na teren imprezy od godz.15.00.

 

Święto rowerowe w Nowej Hucie:

W programie od 15:00-18:00
1/ Rowerowa Serwisownia// przyjdź, sprawdź i podreperuj swój rower
2/ Mała ARTzona – Mali Ogrodnicy // OGRODY NOWEJ HUTY// warsztaty ogrodnicze dla dzieci
3/ Sensomasy plastyczne // warasztaty dla najmłodszych
4/ WOLĘ W KASKU! // warsztaty edukacyjne dla dzieci i dorosłych
5/ KOTEK WŁODEK na rowerze // warsztaty dla dzieci
6/ Malowane Torby Rowerowe // warsztaty plastyczne dla dzieci i dorosłych
7/ Pierwsza Pomoc // warsztaty i pokazy i// Stowarzyszenie Służba Św. Łazarza LAZARUS\
8/ Gry plnerowe i zabawy
9/ Rowerowe Djembe// rodzinne warsztaty muzyczne
10 / Koncert – NOWOCKI I PRZYJACIELE (godz. 18.00)

 

Na osiedlu Zgody od godz 16:00 odbędzie się piknik osiedlowy

W programie przewidziano liczne zabawy podwórkowe, kącik plastyczny, gry stolikowe, puszczanie baniek mydlanych, zabawy z chustą animacyjną, szarfą i woreczkami, kręgle oraz inne atrakcje.

 

Klub Herkules i Rada Dzielnicy XVIII Nowa Huta zapraszają na festyn rodzinny z okazji Dnia Branic.

W klimat dyskotekowej zabawy wprowadzi młodszych i starszych uczestników prowadzący imprezę Krzysztof Karolczyk, zapraszając do wspólnych tańców, konkursów i rozgrywek. Na scenie wystąpią dzieci i przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej 74 w Branicach, Zespół Nutki oraz zespół taneczny z Branic. Swoje umiejętności zaprezentują członkowie Krakowskiego Szwadronu Ułanów, a dla gości festynu przewidziano przejażdżki na koniach i w dorożce. O godzinie 19.00 rozpocznie się zabawa taneczna.

 

Ptasi Piknik z okazji Dnia Zesławic.

W tym roku motywem przewodnim będą ptaki zamieszkujące naszą piękną okolicę. Jak co roku nie zabraknie atrakcji i konkursów dla dzieci i dorosłych. Zabierajcie rodziny i znajomych i przybywajcie tłumnie. Pogoda standardowo zamówiona. Start – 16:00

 

Dzień Wzgórz Krzesławickich w klimacie PRL-U będziemy swiętować na placu fortecznym przy MDK Krzesławice

W programie:
— cała sala śpiewa z nami
— zwiedzanie fortu
— pokoloruj Nową Hutę
— samochody PRL-u
— gry, zabawy, konkursy
— 1 maja w Nowej Hucie
— prywatka u Marka
— życie codzienne w PRL
— budujemy nowy dom
— teleturniej
— o Nowej to Hucie… projekcje filmów
— kącik PRL-u „co to jest, jak to działa”
— prochowiec i garsonka
— Adam Gryczyński „Okolice Nowej Huty”
i inne atrakcje

 

Sobotnie imprezowanie zakończy wyjątkowe widowisko teatru KTO na al. Róż. Start – 21:00

Widowisko plenerowe realizowane z okazji 70-lecia powstania Nowej Huty w inscenizacji nie pozbawionej rozmachu, pokazać ma fenomen Nowej Huty, przybliżyć historię miejsca i ludzi. Spektakl nie będzie kroniką ani dokumentem teatralnym ale opowieścią prowadzoną przez wielu narratorów, w której zmyślenie pomieszane jest z faktami.
Osią dramaturgiczną widowiska jest zderzenie dwóch światów: industrii – ekspresyjnej, agresywnej, destrukcyjnej z przestrzenią ludzką, pełną miłości, przyjaźni i poświęcenia.

Aktorzy:
Marta Bizoń, Ewelina Cassette, Małgorzata Kochan, Małgorzata Krzysica, Roksana Lewak, Maria Różycka, Marta Zoń, Rafał Dziwisz, Krzysztof Górecki, Piotr Franasowicz, Andrzej Franczyk, Paweł Kumięga, Daniel Malchar, Piotr Pilitowski

Tancerze:
Paula Gogol, Wiktoria Grych, Gabriela Górska, Julia Hnatów, Weronika Jerc, Justyna Kaczmarska, Katarzyna Kleszcz, Zofia Nasiadko, Ksenia Patyshagulyyeva, Natalia Podgórska, Ewelina Rogala, Maria Sitarska, Kinga Snopek, Anna Szopa, Agnieszka Utracka, Jakub Duda, Sebastian Kmita, Oskar Kusiołek, Jakub
Leśniak, Mateusz Menc, Kacper Migas, Krzysztof Tyszko

Zespół Pieśni i Tańca Nowa Huta działający w Nowohuckim Centrum Kultury
Chór Cantores Beati Vincentii pod dyrekcją Tomasza Ślusarczyka


 

NIEDZIELA

 

Lato, Lato, Lato czeka… czyli piknik Mistrzejowicki

Zarząd i Rada Dzielnicy XV Mistrzejowice zapraszają do Parku Tysiąclecia na Piknik Mistrzejowicki!

W programie między innymi:
bezpłatne Wesołe Miasteczko
ogródek gastronomiczny z kulinarnymi niespodziankami
estradowe prezentacje dziecięcych i młodzieżowych grup artystycznych z Dzielnicy XV
quizy dla dorosłych i dla dzieci
konkurencje sportowo – rekreacyjne
konkursowy egzamin na przewodnika po 70-letniej Nowej Hucie…
koncert zespołu Latające Talerze i dyskoteka

 

Taneczny Dzień Grębałowa na ul. Stycznej zacznie się od 16:00

Podrygująca Grecja, rozkołysana Brazylia, skoczna Belgia, falujące Hawaje a nawet sunący dostojnie Wiedeń – uczestnicy festynu tanecznym krokiem zwiedzą wspomniane miejsca, odkrywając skryte w ruchach i dźwiękach tajniki duszy ich mieszkańców. Ale nie tylko miłośnicy tańca i śpiewu są mile widziani podczas Dnia Grębałowa. Na okolicznych mieszkańców i ich gości czeka wiele piknikowych atrakcji, wśród niech wesołe miasteczko, fotobudka, kącik malucha, kącik plastyczny, malowanie twarzy oraz uwielbiana przez wszystkich loteria fantowa, której każdy los wygrywa. Imprezy zakończy zabawa taneczna, dla wciąż spragnionych tańca i muzyki zagra Dorota Nowak z zespołem.

 

O godz. 21:20, Scena plenerowa NCK zamieni się w teatr tańca

spektakl KRYPTONIM 27 w wykonaniu Art Color Ballet, który przeniesie niezwykłą wizję świata Mistrza Beksińskiego na scenę i w przestrzennym wymiarze spróbuje rozczytać ukryte znaczenia jego dzieł. Widz wniknie w przestrzeń stworzoną z ruchomych obrazów, baletowych ciał, hologramów i żywej muzyki. Między jawą i snem, w galerii i na scenie – w niejasnym planie fantastycznych wizji, nadwrażliwej wyobraźni i ukrytych lęków…
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *