„W świecie Barbie i innych lalek” – niezwykła wystawa w Bibliotece Kraków

W środę 12 stycznia o godz. 12:00 w Filii nr 48 Biblioteki Kraków na os. Boh. Września 26 odbędzie się wernisaż wystawy z udziałem kolekcjonera.

W okresie ferii Biblioteka Kraków zaprasza nie tylko dzieci do obejrzenia unikalnej wystawy „W świecie Barbie i innych lalek”, będącej wyborem kilkudziesięciu lalek z kolekcji Kamila Buratowskiego, liczącej ponad dwa tysiące kultowych piękności.

 
 

Wśród lalek prezentowanych na wystawie w odnowionej Filii nr 48, na os. Boh. Września 26, są egzemplarze kolekcjonerskie. Np. świąteczne Barbie Holiday, czy słynne inspirowane ikonami mody – Fashionistas.
Na wystawie będzie można zobaczyć lalki w różnych rozmiarach, o odmiennych kanonach urody, a także reprezentujące poszczególne zawody czy role społeczne. Dodatkowo, przedstawiona jest także seria disneyowskich księżniczek marki Hasbro – lalek, które są największą konkurencją Barbie.

 

 

Kamil Buratowski zbiera słynne na świecie lalki od dziesięciu lat, pierwszą z nich kupił na targu staroci na Hali Targowej w Krakowie. Ma dużą wiedzę o swojej kolekcji, dba też o wygląd każdej z zebranych lalek.„Wszystkie staram się oczyścić, kiedy tego wymagają stylizuję im fryzury, maluję paznokcie, jeśli zaś kupię nieubrane lalki, to szyję im stroje”, opowiada kolekcjoner. Kamil Buratowski na co dzień jest
uczestnikiem Warsztatów Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia Pomocy Socjalnej Gaudium et Spes w Krakowie, we współpracy z którym Biblioteka Kraków zorganizowała tę wystawę dostępną do 31 stycznia.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *