Szpital im. Stefana Żeromskiego zyskał nową elewację

Kończą się prace nad nową elewacją głównego budynku "Żeromskiego". Aby wszystko było zgodne z wytycznymi Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków zadbano o kolorystykę, strukturę, szczegółowo omawiając każdy szczegół z architektami. Pojawiły się także nowe elementy: herb Krakowa i logotyp Szpitala

Przypomnijmy, pod koniec ubiegłego roku w „Żeromskim” zakończył się kolejny etap generalnej modernizacji i przebudowy. Do dyspozycji pacjentów są przygotowane trzy oddziały: Chorób Infekcyjnych i Pediatrii; Obserwacyjno – Zakaźny dla Dorosłych oraz Dermatologiczny. Gruntowny remont tych jednostek oraz ich wyposażenie w komfortowe meble i nowoczesny sprzęt kosztował 14 mln zł. Z funduszy unijnych ( ok.6 mln zł) oraz dofinansowania z budżetu miasta (8 mln zł) udało się ocieplić budynek, dostosować go do obowiązujących norm sanitarnych oraz przeciwpożarowych; wymienić wszystkie instalacje, zakupić nowe meble.Największą metamorfozę przeszedł Oddział Chorób Infekcyjnych i Pediatrii: dzięki przebudowie zyskał znacznie więcej przestrzeni, aktualnie jest najlepiej wyposażonym oddziałem chorób infekcyjnych w Polsce.

Ciasne i ciemne sale, stare brodziki, okna i brzydkie wnętrza: to przeszłość pawilonu, w którym zakaźnicy i dermatolodzy opiekują się chorymi. Po remoncie pacjenci Oddziału Dermatologicznego i Obserwacyjno – Zakaźnego dla Dorosłych będą leczeni w mniejszych, wygodnych kilkuosobowych salach, wyposażonych w nowe łóżka i szafki do przechowywania rzeczy osobistych z własnymi łazienkami.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *