14-letnia nowohucianka mistrzynią Polski w kajakarstwie klasycznym

14-letnia Agnieszka Bobowska z os. Zielonego zajęła pierwsze miejsce i zdobyła Mistrzostwo Polski Młodzików podczas 34 Młodzieżowych Mistrzostwa Polski w Kajakarstwie Klasycznym i Mistrzostw Polski Młodzików w Poznaniu.

Mistrzostwa odbyły się w dniach 25-26.07.2020 w Poznaniu. W drugim dniu zawodów zawodniczka klubu sportowego Yacht Club Kraków Agnieszka Bobowska zajęła pierwsze miejsce i zdobyła Mistrzostwo Polski Młodzików. 14-latka zdobywa sportowe umiejętności pod okiem trenera Andrzeja Dziury.

– Agnieszka na dystansie 2000 m z czasem 9,55 pokonała 23 zawodniczki. Mocno wierzyliśmy w wynik Agnieszki a jej zwycięstwo jest największą nagrodą za naszą pracę – mówi Dominika Dziura, wiceprezes Yacht Club Kraków.

Po zawodach zawodniczka Yacht Clubu sekcji kajakarskiej otrzymała jako jedna powołanie na obóz kardy polski w Wałczu. Tam przez dwa tygodnie sierpnia będzie trenować z najlepszymi zawodnikami naszej kadry narodowej.

– To dopiero początek jej kariery, a na swoim koncie ma już wiele medali z mistrzostw rangi wojewódzkiej i jak
z Mistrzostw Polski – dodaje Dominika Dziura.

Agnieszka, która jest uczennicą Szkoły Podstawowej nr 105 na os. Słonecznym,  trenuje w nowohuckim klubie od 6lat razem z rodzeństwem Marcelem i Mateuszem. W tym roku dołączyła do nas ich młodsza siostra Amelka.

Już w najbliższy weekend odbędą się kolejne Mistrzostwa Polski. Tym razem w kategorii juniorów. Wystąpią w nich następni zawodnicy Yacht Club Kraków Marcel Bobowski, Piotr Wojanek i Justyna Stelmach. Będziemy mocno trzymać kciuki, aby i oni zdobyli miejsca na podium. Yacht Club Kraków Sekcja Kajakowa od lat prowadzi z sukcesami treningi dla dzieci i młodzieży na terenie Nowej Huty.