Stolarnię Teatru Ludowego czeka prawdziwa rewolucja

Od zaplecza technicznego do nowoczesnego centrum kultury. W przyszłym roku mają ruszyć prace, na które zebrano już 24 mln zł.

Wiadomo już, że budynek na osiedlu Teatralnym zyska dużo nowej przestrzeni. Według projektu ma powstać profesjonalna scena kameralna oraz sala, w której będą się odbywały spektakle dla dzieci. Ostatnie piętro zostanie zaadaptowane na potrzeby wielofunkcyjnej przestrzeni sportowo-artystycznej.

 

Część magazynowa będzie miała swoje miejsce w podziemiach. Ważną częścią projektu jest aranżacja otoczenia wokół Stolarni, gdzie planowane jest zorganizowanie teatru ogródkowego. Tam mogłyby odbywać się wernisaże, wieczory autorskie i projekcje filmowe.Prace remontowe mają rozpocząć się w 2020 roku. Do tego czasu ma powstać kompletny projekt architektoniczno-budowlany i zostać zorganizowany przetarg. Wiadomo już, że jeszcze w tym roku przy Teatrze Ludowym powstanie park kieszonkowy.

 

Scena Stolarnia to najmłodsza scena Teatru Ludowego. Powstała w 2004 roku. Mieści się na parterze w budynku zaplecza na os. Teatralnym 23. Swoją nazwę zawdzięcza wcześniej ulokowanej w tym miejscu teatralnej pracowni stolarskiej.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *