Ruszyła rozbudowa ul. Kocmyrzowskiej

Wojewoda małopolski wydał decyzję ZRID z rygorem natychmiastowej wykonalności na rozbudowę tej ważnej arterii na odcinku od węzła Grębałów do ul. Bukszpanowej w Krakowie. To dobra wiadomość dla mieszkańców, którzy czekali na przywrócenie normalności w tym rejonie.

Decyzja wojewody pozwoliła na przekazanie placu budowy wykonawcy inwestycji, firmie Gülermak sp. z o.o. Rozpoczęcie prac planowane jest już w tym tygodniu. Całe przedsięwzięcie, w ramach którego ul. Kocmyrzowska zostanie rozbudowana na odcinku od węzła Grębałów do ul. Bukszpanowej, obejmuje modernizację torowiska, przebudowę i powiększenie pętli tramwajowej, a także budowę i przebudowę infrastruktury sieci podziemnych. Wartość kontraktu z wykonawcą wynosi 55,72 mln zł.
 

Ulica Kocmyrzowska jest kluczowym elementem układu drogowego w północno-wschodniej części Krakowa. Po zakończeniu prac rozbudowy, ulica będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, zielone alejki z drzewami i krzewami oraz ścieżki dla pieszych i rowerzystów. To nie tylko poprawi komfort podróżowania, ale również wpłynie na estetykę tego miejsca.

 

Projekt zakłada także przebudowę linii tramwajowej oraz budowę nowoczesnej pętli tramwajowo-autobusowej. To stworzy wygodny węzeł przesiadkowy dla pasażerów komunikacji miejskiej. Ponadto, infrastruktura podziemna zostanie zaktualizowana, a sieć kanalizacji opadowej zostanie wzbogacona o zbiornik retencyjny.

 

Należy zaznaczyć, że prace przygotowawcze obejmują m.in. wycinkę drzew, która jest niezbędna do prowadzenia inwestycji. Analiza kolizji zieleni z projektowaną infrastrukturą wykazała, że możliwe jest pozostawienie 93 drzew, a sześć z nich zostanie przesadzonych na inne miejsca. Ponadto, zostaną nasadzone nowe drzewa w ramach kompensacji za wycinkę.

 

Rozbudowa ul. Kocmyrzowskiej jest ważnym krokiem w rozwoju infrastruktury. Po zakończeniu prac mieszkańcy będą mieli łatwiejszy dostęp do drogi ekspresowej S7 i innych ważnych arterii miasta. Ostateczny termin zakończenia inwestycji przewiduje się na około 17 miesięcy od daty rozpoczęcia prac.
 

Polecane Video

Komentarze

Grzechu 27.09.23, 23:14:13

A czy te ogromne i szpetne rury ciepłownicze między torowiskiem a drogą będą schowane w grunt? Jeśli nie, to jestem ciekawy w którym miejscu będzie wjazd autobusów na nową pętlę, czy pod tym Łukiem Triumfalnym w rur? Zmieszczą się?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *