PZU Cracovia Maraton: blisko 100 tys. zł dla Szpitala im. S. Żeromskiego

W środę, 18 listopada w pawilonie medialnym Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana odbyła się konferencja prasowa podsumowująca projekt PZU Cracovia Maraton pod hasłem to-ge(t)-ther(e).

Całość środków zebranych dzięki zaangażowaniu biegaczy i wsparciu sponsorów – w sumie blisko 100 tys. zł, została przekazana Szpitalowi Specjalistycznemu im. S. Żeromskiego w Krakowie.

 

Środki zostały przekazane dyrektorowi Szpitala im. S. Żeromskiego w Krakowie – Jerzemu Friedigerowi przez Zastępcę Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji, Sportu i Turystyki – Annę Korfel-Jasińską, dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie – Krzysztofa Kowala oraz przedstawicieli sponsorów. Podczas konferencji specjalne trofea otrzymały drużyny, które rywalizowały w wirtualnym biegu sztafetowym, podziękowano również firmom wspierającym projekt.Dzięki projektowi PZU Cracovia Maraton pod hasłem to-ge(t)-ther(e), przygotowanemu dla biegaczy i rolkarzy przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie oraz PZU – wieloletniego Sponsora Tytularnego imprez organizowanych w stolicy Małopolski, na rzecz Oddziału Chorób Infekcyjnych i Pediatrii w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie zostało przekazane 85 tys. zł oraz pomoc rzeczowa. W sumie to blisko 100 tys. zł przeznaczonych na wsparcie w walce z COVID-19.

 

55 tys. zł zostało zebrane dzięki zaangażowaniu biegaczy – z opłat za pakiety startowe premium biegu wirtualnego i z opłat startowych biegu maratońskiego. Dodatkowo, swoją pomoc dla oddziału szpitalnego wnieśli sponsorzy projektu.

W ramach projektu, od 19 października do 8 listopada trwała rywalizacja w biegu wirtualnym, a w finałowym dniu zmagań odbył się także przeniesiony do świata wirtualnego bieg maratoński. W sumie, niemal 1200 osób pokonało łącznie dystans ponad 22 500 km. 8 listopada dystans maratoński w wirtualnym biegu sztafetowym pokonały również zaproszone drużyny sportowców, aktorów i sponsorów.

 

Bieg wirtualny realizowany był  za pośrednictwem specjalnej aplikacji. Dzięki temu, wszyscy pełnoletni chętni, bez względu na lokalizację, mogli brać udział w wyzwaniu. Wirtualne zmagania przewidziane były dla biegaczy i rolkarzy. Do wyboru było 5 dystansów, na których ZIS organizuje co roku tradycyjne biegi: 5 km, 10 km, 13 km, 21,097 km, 42,195 km. Dystans można było pokonać na dowolnie wybranej trasie. Najwięcej osób biegało w Krakowie (365) oraz w Warszawie (72). Biegacze łączyli się na sport(n)owo z Krakowem również za granicą – w Wielkiej Brytanii, Holandii, Austrii, Szwecji, Czechach, Niemczech, Hiszpanii, Finlandii, we Francji, Włoszech, a także na Łotwie, Białorusi, Ukrainie i Słowacji.Statystyki dotyczące biegu wirtualnego w ramach PZU Cracovia Maraton pod hasłem to-ge(t)-ther(e)

 

  • Liczba zapisanych osób – 1052, w tym pakiety premium 793 osoby.
  • W sumie zawodnicy pokonali 18 244.57 km.

Bieg maratoński

Na udział w zmaganiach w biegu maratońskim zdecydowało się 110 osób, które pokonały łącznie 4 641.45 km.

 

Sześć najlepszych zawodniczek i sześciu najlepszych zawodników w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn otrzyma nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów i partnerów wydarzenia, a wszyscy specjalne medale.

 

Pierwotnie wydarzenie miało się odbyć w formie biegu tradycyjnego dla 250 osób, jednak z uwagi na wzrost zakażeń oraz zaostrzenie obostrzeń i regulacji związanych z organizacją imprez sportowych w trakcie pandemii koronawirusa rywalizacja została przeniesiona do świata wirtualnego. Do zawodników z listy startowej trafią również produkty od sponsorów i partnerów wydarzenia.

 

Najlepsze szóstki biegu maratońskiego
Klasyfikacja generalna mężczyzn

1. Sławomir Gawlik, czas: 02:37:33
2. Dominik Piwowarczyk, czas: 02:39:51
3. Jakub Bal, czas: 02:44:02
4. Sławomir Rusak, czas: 02:46:08
5. Mateusz Morawa, czas: 02:54:07
6. Łukasz Kuźmiński, czas: 02:57:25

 

Klasyfikacja generalna kobiet

1. Martyna Lewandowska, czas: 03:19:38
2. Agata Kuczer, czas: 03:26:01
3. Agnieszka Ołownia, czas: 03:42:50
4. Renata Szczepanik, czas: 03:43:24
5. Natalia Regulska, czas: 03:45:33
6. Iwona Patrzałek, czas: 03:52:18

 

Fot: Bogusław Świerzowski / kraków.pl
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane