Prokuratura oskarża ws. brutalnego ataku z maczetą w autobusie

Sprawa ośmiu pełnoletnich oskarżonych trafiła do nowohuckiego sądu. Adrianowi W. za pobicie z użyciem maczety grozi do 8 lat pozbawienia wolności, pozostałym siedmiu osobom biorącym udział w bójce grozi kara do 3 lat więzienia.

Przypominamy, ze do zdarzenia doszło 9 czerwca br. około godz .19, w rejonie ul. Igołomskiej w Krakowie. Chwilę wcześniej  czworo nastolatków (1 dziewczyna i 3 chłopaków)  przyszło na przystanek  autobusowy, w okolicach Przylasku Rusieckiego. Jeden z nastolatków miał na sobie koszulkę z nazwą jednego z piłkarskich klubów. Na przystanku autobusowym stała już nieznana im grupka dziewczyn.

 

Najprawdopodobniej widok koszulki klubowej rozzłościł je, gdyż zaczęły rzucać w kierunku nastolatków obraźliwe wyzwiska. Doszło do ostrej wymiany zdań, po czym wszyscy wsiedli do autobusu. Jednak sprawa, jak się okazało, nie zakończyła się na utarczkach słownych. W czasie jazdy agresywne dziewczyny zatelefonowały do swoich znajomych, informując o zdarzeniu. Już na kolejnym przystanku, w okolicy ul.  Igołomskiej znajomi dziewczyn czekali na przyjazd  autobusu.

 

Kierowca widząc, że jest to grupa  agresywnych mężczyzn, którzy posiadają niebezpieczne przedmioty m.in maczetę oraz przedmiot przypominający broń zatrzymał się, ale nie otworzył drzwi. Jeden z agresorów aby uniemożliwić odjazd pojazdu stanął przed autobusem. Pozostali z zewnątrz wraz z pomocą dziewczyn, które były w pojeździe forsowali zamknięte drzwi. Gdy im się to udało, dziewczyny wybiegły, a do środka wtargnęła  grupa agresywnych mężczyzn.Nie bacząc na to, że w autobusie znajdują się osoby starsze oraz dzieci, 16-latek rozpylił gaz pieprzowy, natomiast  45-latek atakował pięściami siedzących nastolatków, po czym do akcji wkroczył najbardziej agresywny z atakujących, jak się potem okazało, jego 21- letni syn, który kilkakrotnie  uderzał maczetą tak, aby trafić wytypowanego chłopaka. Jak widać na monitoringu sytuacja była dramatyczna, w pobliżu całego zdarzenia siedziała kobieta z dwójką dzieci, która własnym ciałem osłaniała maluchy przed ciosami maczety, pozostałe zaś osoby w pośpiechu próbowały się odsunąć, żeby nie zostać zranionym. Kierowca autobusu widząc co się dzieje, wezwał na miejsce służby ratunkowe.

 

Po ataku wszyscy agresorzy  uciekli.  Raniony mężczyzna pilnie potrzebował pomocy (miał rany od maczety).  Na miejsce przyjechało  pogotowie ratunkowe, którego pracownicy udzielili pomocy poszkodowanym, a policjanci  ruszyli za sprawcami. Grupa oględzinowa natomiast zabezpieczała ślady oraz  zapis monitoringu. Na podstawie m.in. zabezpieczonego nagrania, pracujący nad sprawą policjanci z VIII Komisariatu Policji w Krakowie  wytypowali sprawców zdarzenia.

 

13 czerwca br. doszło do zatrzymań. W akcji brali udział kryminalni z „8” wspólnie z Samodzielnym Pododdziałem Kontrterrorystycznym Policji.  W ręce policji wpadło 13 osób. Wczoraj popołudniu do komisariatu zgłosił się kolejny sprawca.  Oprócz najstarszego, wszyscy powiązani są ze środowiskiem pseudokibiców.

 
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane