Philip Morris zainwestuje ponad miliard złotych w produkcję wkładów tytoniowych

Philip Morris International ogłosił plany inwestycji na ponad miliard złotych w fabrykę w Czyżynach, gdzie będą produkowane nowej generacji wkłady tytoniowe do podgrzewania. Decyzja została ogłoszona przez Michała Mierzejewskiego, prezesa spółki, na wtorkowej konferencji.

Według informacji przekazanych przez serwis Bankier.pl podczas wtorkowej konferencji, prezes Philip Morris International, Michał Mierzejewski, potwierdził, że te nowej generacji wkłady tytoniowe trafią na polski rynek oraz zostaną eksportowane na rynki zagraniczne.

 

Philip Morris International jest jedyną międzynarodową firmą tytoniową, która wyraźnie wyraziła zamiar stopniowego wygaszania tradycyjnych papierosów na rzecz produktów bezdymnych. W 2016 roku wprowadzili na rynek Iqos, innowacyjne urządzenie do podgrzewania tytoniu, które jest już dostępne w wielu krajach. Prezes Mierzejewski wyraził przekonanie, że tradycyjne papierosy mogą w ciągu 10-15 lat znaleźć się w muzeum, a produkty bezdymne staną się dominującą opcją na rynku.

 

Inwestycja Philip Morris w Polsce stanowi ważny krok w kierunku transformacji rynku tytoniowego i może przyczynić się do tworzenia nowych miejsc pracy oraz promowania bardziej bezpiecznych alternatyw dla tradycyjnych papierosów.

 

Zdj.pmicareers.pl
 

Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *