Noc Cracovia Sacra rozpocznie się w Nowej Hucie

12 już odsłona Nocy Cracovia Sacra rozpocznie się już 14 sierpnia. Uroczysta inauguracja Nocy Cracovia Sacra odbędzie się w środę, 14 sierpnia o godz. 19.00 w Opactwie Cystersów w Mogile.

Tegoroczna Noc Cracovia Sacra, wchodząca w skład projektu pn. „Krakowskie Noce” dedykowana jest ogrodom i wirydarzom klasztornym, terenom na co dzień niedostępnym, niejednokrotnie objętym klasztorną regułą. W programie przedsięwzięcia, oprócz zwiedzania kilkunastu przyklasztornych ogrodów i wirydarzy, a także najcenniejszych obiektów sakralnych, przewidziano również liczne koncerty, spektakle słowno-muzyczne oraz wystawy o tematyce sakralnej.

 

Tradycyjnie wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Do wybranych miejsc – z uwagi na ograniczoną wielkość pomieszczeń czy ich charakter – obowiązywać będą bezpłatne wejściówki.Wydarzenie o godz 19:00 zainauguruje  koncert   „ Orkiestry Maryi” –  koncert pieśni Maryjnych w wykonaniu: Krakowskiej Orkiestry Staromiejskiej, Chóru i Orkiestry Bazyliki Ojców Cystersów,  Orkiestry Grzegorza Chyca,  Orkiestry Nowa Huta Marching Band. Od godz 10.00 do 19.00 będzie można zwiedzać ogród oraz wystawy Krakowskiego Klubu Fotograficznego: „Kapliczki, figury i krzyże przydrożne” (krużganki)

 

Koncert sakralny z muzyką Stanisława Moniuszki  odbędzie się 18 sierpnia o godz 12:00 na os. Szklane Domy. W kościele  pw. Matki  Bożej  Częstochowskiej w Krakowie odbędzie się  „Koncert sakralny z muzyką   Stanisława Moniuszki”, w wykonaniu solistów, chóru i orkiestry Zespołu Pieśni i Tańca  „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. Koncert realizowany jest w ramach obchodów jubileuszu 70-lecia Nowej Huty. Wstęp na koncert jest bezpłatny.
Pełny program dostępny TUTAJ

Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *