Miasto tłumaczy dlaczego wprowadza zmiany organizacji ruchu w Nowej Hucie

Urzędnicy miejscy wyjaśniają, że zmiany organizacji ruchu m.in. na ul. Andersa i ul. Mikołajczyka zostały przeprowadzone po audycie. Z dokumentu wynika, że w miejscach tych doszło do śmiertelnych wypadków. Mieszkańcy są jednak zbulwersowani, ponieważ zmiany sparaliżowały nowohuckie ulice.

Miasto wyjaśnia, że większość przejść na tych odcinkach była poddana audytowi BRD i przejścia otrzymały w zdecydowanej większości oceny od 0 do 2 w 5-stopniowej skali. Do tego na al. Andersa i ul. Mikołajczyka doszło do wypadków ze skutkiem śmiertelnym, a na al. Andersa niewiele brakowało, aby było ich więcej. Te zmiany podyktowane były przede wszystkim poprawą BRD – konieczną do wprowadzenia od zaraz .Przy okazji uporządkowano organizację ruchu, wprowadzono pasy do relacji skrętnych i pasy postojowe w wolnych miejscach, aby wykorzystać w maksymalnym stopniu jezdnię. W godzinach szczytu wprowadzono pas autobusowy dla komunikacji zbiorowej (zasadność potwierdzona analizą punktualności wykonaną przez ZTP) – na ulicy Meissnera i alei Andersa zmiany są jeszcze wprowadzane.

 

Ulica Ptaszyckiego – tutaj również kompleksowa zmiana – pasy postojowe i poprawa bezpieczeństwa przejść dla pieszych (rozwiązania wdrożone analogicznie jak na Armii Krajowej plus pasy postojowe przy zachowaniu dwóch pasów ruchu dla pojazdów)
Polecane Video

Komentarze

Norbert 27.05.20, 11:48:40

Brednie pseudo-specjalistów.

Lolek 27.05.20, 13:12:57

To jest dramat co się dzieje teraz w Hucie.....

Stefan 27.05.20, 13:54:48

Wam się coś chyba pomyliło z tym BRD powinno być BDR czyli boże daj rozum.... Ale z tego widać że miasto ma pieniądze na głupoty no chyba że chodziło o ich wyprowadzenie...

FF 27.05.20, 17:37:31

"Przypadki śmiertelne" Codziennie tamtendy przejeżdżam i widzę jak te oszołomy chodzą w patrzone smartfony i zakapturzeni nie widzą świata.Rzaden z nich się nawet nie odwróci i nie popatrzy czy coś nie jedzie i się dziwić. He... poprawa bezpieczenstwa. Kawałek drogi ok 2m nie potrafią naprawić garb jak skur... na wysokości circle K ul. Andersa za swiatlkami w strone Auchan. Porażka

koz10@poczta.onet.pl 27.05.20, 19:45:50

Jakie śmiertelne wypadki w tych miejscach!? Proszę o dane,bo jestem użytkownikiem dróg w tym miejscu,przejeżdżam codziennie i nigdy nie pamiętam o potrąceniach, a tym bardziej wypadkach śmiertelnych z udziałem pieszych.

Roberto 27.05.20, 19:52:04

Za dużo wolnego czasu ma Pan Pyclik w tych trudnych czasach, a nie myśli co będzie jak wszystko wròci do normalności. Zobaczcie, co zrobili na Dietla, Wielopole, Rondzie Grunwaldzkim w kierunku Kazimierza, przecież już wszystko stoi.

Mieszkaniec 27.05.20, 21:21:19

Mieszkam w hucie i nie Słyszałem o wypadkach śmiertelnych jak podają urzędasy teraz dojdzie do kilizji i stłóczek bo natych ulicach
panuje teraz haos moim zdaniem
była kasa do wydania więc znajomek łykną malowanie
Głupota i tyle

Kas 27.05.20, 22:43:26

Takie zmiany powinny być konsultowane z mieszkańcami bo to oni są użytkownikami tych dróg w pierwszej kolejności. Kraków mógłby zainwestować w lepsze oświetlenie przejść dla pieszych w Nowej Hucie niż w wysepki i bus pasy na drodze dwupasmowej żenada i skandal!

mz 27.05.20, 23:31:34

Po to buduje się dwa pasy, że można było zarobić na utrudnieniu do jednego, krętego pasa, gdzie nawet skręt w lewo staje się sztuką, zwłaszcza w nocy. Obejrzałem wideo objaśniające. Oparte na półprawdzie. Spora część innowacji wyłącznie utrudnia jazdę, nawet na rowerze. Co oczywiście spowoduje korki, rozdrażnienie kierowców, zatem dekoncentrację, czyli ryzyko wzrośnie. Tych doktorów od chodzenia lewą nogą poślijcie na miejsce, nie obejrzą, co narobili już, popytają kierowców, też autobusów miejskich, TIR-ów, rowerzystów. Kto z was, urzędników, przyjmie odpowiedzialność za źle ustawione światła, skrzyżowania i stworzenie "zagrożenia w ruchu drogowym"?

Robert 28.05.20, 5:34:44

Debilizm urzedasów w tym mieście sięgnął dna ... jego zadluzenie i chore pomysły to potwierdzają, ludzie oderwani od rzeczywistości, od społeczeństwa ... BRD Boże Rozum Daj ... to widać niewykonalne nawet dla Stwórcy ...

Damin33 28.05.20, 6:02:50

Masakra jak możecie tak wszystko niszczyć KURWA pamiętajcie sie

Matel 28.05.20, 13:33:41

Tu nie chodzi o bezpieczeństwo tylko o zwykły interes . Za te wszystkie " udogodnienia " zaraz posypią sie nagrody dla urzędasów za wklad pracy i innowacje . A jeszcze na sto procent , firmy wykonujące te fantazje , należą do rodzin tych samych urzędasów . Wystrczyłoby dobrze oznakować i oświetlić przejścia .

Emil 28.05.20, 17:43:18

Na Andersa (na przeciw KFC, ono Ludwika) byl z rok temu wypadek śmiertelny i podobno to był policjant na emeryturze... po tym zdarzeniu przez długi czas stali tam z suszarka.
Te zmiany nie są konsultowane z policja, a nawet jak jakiś przypadek był konsultowane to zalecenia policji zdmk ma gdzieś...

Robin 28.05.20, 21:37:27

Ktoś siedzi na stołku i sobie kreśli linijki na papierze. Ten typ powinien sam te jednie malować

Nickk 30.05.20, 22:17:54

Na Mikołajczyka doszło do śmiertelnego wypadku - bo pieszy wbiegł na ulice nie na wyznaczonym przejściu. " a na al. Andersa niewiele brakowało, aby było ich więcej " - jak niewiele brakowało ? - chcieli byśmy wiedzieć. To brednie nie poparte faktycznymi danymi.
Paraliż nastąpi jak ruch wróci do normalnego wymiaru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane