Funkcjonariusze z więzienia w Nowej Hucie dostarczają kombatantom ciepłe posiłki

Krakowska Służba Więzienna dołączyła do akcji „Obiad dla bohatera w czasie pandemii”. Funkcjonariusze zakładu karnego w Krakowie Nowej Hucie dostarczają kombatantom ciepłe posiłki oraz uśmiech.

Koronawirus jest szczególnie niebezpieczny dla osób starszych, to właśnie seniorzy znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka dlatego z myślą o nich krakowska Służba Więzienna rozpoczęła współpracę ze Stowarzyszeniem Odra-Niemen w ramach której funkcjonariusze dostarczają obiady kombatantom.

 

To właśnie im, szczególnie w tym trudnym czasie, należy się szacunek, uwaga i pomoc oraz pamięć za to co dla nas uczynili. To oni walczyli za to żeby nasz kraj był wolny, dzisiaj mamy świetną okazję aby im za to podziękować i się odwdzięczyć – mówi Katarzyna Dudek psycholog z zakładu karnego w Krakowie Nowej Hucie.Funkcjonariusze przez kilka tygodni będą codziennie dostarczać ciepłe obiady. 93-letni pan Stanisław, emerytowany wojskowy wyraził słowa wdzięczności oraz uznania dla Służby Więziennej. Podziękował za to, że w tak trudnym czasie pamiętamy o starszym pokoleniu. Nawet odrobina dobra, życzliwości, zainteresowania okazana drugiemu człowiekowi może ulżyć w cierpieniu i rozpromienić ich jesień życia.

 

– I choć na co dzień funkcjonariusze Służby Więziennej pozostają niewidoczni wykonując swoje zadania za wysokimi murami zakładów karnych i aresztów śledczych chętnie angażują się w akcje pomocy. Od początku pandemii czynnie wspierają osoby potrzebujące pomocy, w szczególności dzieci i seniorów. Akcje realizowane są w ramach ogólnopolskich działań Ministerstwa Sprawiedliwości i Służby Więziennej #ResortSprawiedliwościPomaga – dodaej Katarzyna Dudek.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane