Dyskusja online na temat trudnego dziedzictwa

Muzeum Nowej Huty zaprasza na spotkanie on-line poświęcone tematowi trudnego dziedzictwa. Dyskusja odbędzie się w piątek, 20 listopada, o godz. 18.00 na profilu nowohuckiego oddziału Muzeum Krakowa na Facebooku.

Rozmowa na temat trudnego dziedzictwa jest okazją do ujęcia tego tematu z różnych perspektyw oraz próby określenia sposobu, w jaki należy się do niego odnosić i jak z nim (współ)pracować.

 

Podczas dyskusji każda z rozmówczyń przedstawi swoją optykę postrzegania zagadnienia trudnego dziedzictwa. Wspólna dyskusja będzie okazją do usłyszenia, czym jest owo zjawisko dla etnolożki zajmującej się tematyką Nowej Huty, kulturoznawczyni badającej problem w kontekście turystyki oraz historyk analizującej trudne dziedzictwo w aspekcie wystaw muzealnych opowiadających o komunizmie. Rozmowa będzie też próbą odnalezienia wspólnej definicji trudnego dziedzictwa. Podczas spotkania nie unikniemy również trudnych pytań, problem dotyczy bowiem często kontrowersyjnych przykładów, budzących wiele skrajnych emocji.

 

Zaproszeni goście:

dr hab. Monika Golonka-Czajkowska – Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UJ
dr hab. Magdalena Banaszkiewicz – Instytut Studiów Międzykulturowych UJ
dr hab. Anna Ziębińska-Witek – Instytut Historii UMCS

 

 

Dyskusję poprowadzi Karolina Żłobecka z Muzeum Krakowa. Wydarzenie odbędzie się on-line. Więcej szczegółów na profilu Muzeum Nowej Huty na Facebooku.

 
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane