Park na osiedlu Avia z tytułem Lidera Małopolski 2020

Już po raz 21. Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski przyznało tytuły Lidera Małopolski. W dziesiątce najlepszych przedsięwzięć zrealizowanych w Małopolsce w 2020 roku znalazł się nowy park w Czyżynach, na osiedlu Avia.

W 2020 r. oddano do użytku nowy park w Czyżynach, w rejonie ulicy Stella-Sawickiego, w bezpośrednim sąsiedztwie osiedla mieszkaniowego Avia. W 2016 r. mieszkańcy zgłosili projekt parku do budżetu obywatelskiego Krakowa, a potem uzyskali potrzebne do jego realizacji głosy. Prace budowlane ruszyły w maju 2019 r. i trwały ponad rok. Całkowity koszt inwestycji to 10,9 mln zł. Dzięki niej w silnie zabudowanym rejonie powstała ciekawa enklawa zieleni.

 


Posadzono tu 252 duże drzewa oraz prawie 14 tys. różnych roślin. Serce parku to urządzenia rekreacyjne dla każdej grupy wiekowej. Maluchy mają plac zabaw, młodzież – wall-holl, czyli pierwszy w Krakowie pionowy plac zabaw w formie dwuwarstwowej ściany z rozmieszczonymi wewnątrz licznymi pomostami do zabawy, ścianką wspinaczkową i zewnętrzną zjeżdżalnią dla dzieci, a dorośli – boisko do gry w koszykówkę, bulodrom oraz siłownię. Z myślą o młodych sportowcach stworzono czyżyński parkour – zaprojektowany przez specjalistów, jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce.
Polecane Video

Komentarze

MRS FRANKA CREDIT 24.02.21, 14:40:45

Pozdrav svima vama želim koristiti ovaj medij da vam kažem o ovom opipljivom svjedocenju. Zajam sam dobio 1. sijecnja 2021. preko gospode Vldimire Franke, dala mi je zajam od 65,000 eura i bio sam sretan. Ako vam je potreban zajam za vaše najbolje kamate, možete ga dobiti po kamatnoj stopi od 3%. Obratite se njezinoj tvrtki putem e-pošte: vladimirafinancijskiinvestitor@yahoo.com

MRS FRANKA CREDIT 24.02.21, 14:44:22

Pozdrav svima vama želim koristiti ovaj medij da vam kažem o ovom opipljivom svjedocenju. Zajam sam dobio 1. sijecnja 2021. preko gospode Vldimire Franke, dala mi je zajam od 65,000 eura i bio sam sretan. Ako vam je potreban zajam za vaše najbolje kamate, možete ga dobiti po kamatnoj stopi od 3%. Obratite se njezinoj tvrtki putem e-pošte: vladimirafinancijskiinvestitor@yahoo.com ++++++++++++++++++++

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *