Rozpoczęło się pozimowe łatanie ubytków w nowohuckich drogach

Zarząd Dróg Miasta Krakowa ruszył z pozimowymi remontami i porządkowaniem otoczenia dróg. W miasto wyjechały ekipy z ciężkim sprzętem do miejscowego łatania pozimowych spękań i dziur w asfalcie. Drogowcy wzięli się też za mycie znaków.

Choć do kalendarzowej wiosny jeszcze trochę czasu zostało, to na krakowskich ulicach już rozpoczęły się wiosenne porządki. ZDMK korzysta z ciepłej słonecznej pogody i rusza w miasto likwidować pozimowe uszczerbki na ulicach. W lutym i marcu miasto wyda na pozimowe remonty 8 mln zł. Ekipy można było zobaczyć m.in. na al. Solidarności, al. Róż, al. Przyjaźni, Dobrego Pasterza, Wańkowicza, Obrońców Krzyża czy Piasta Kołodzieja. Wkrótce pojawią się m.in. na Kocmyrzowskiej, Żaglowej, Zagłoby i al. Pokoju.Drogowcy zajęli się również myciem znaków, to nie tylko kwestia estetyczna, ale realna poprawa widoczności, a co za tym idzie bezpieczeństwa na ulicach – jedna ekipa w ciągu dnia doprowadza do porządku ponad sto znaków. I choć znaki są myte na bieżąco przez cały rok, to o tej porze roku pracy jest najwięcej.

 

Końcem kwietnia wystartują remonty ulic/odcinków ulic tzw. metodą nakładową. W tym roku znów kilkadziesiąt z nich dostanie w ten sposób drugie życie.

 

Inf. krakow.pl/ zdj. Bogusław Świerzowski


Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *