Duże zmiany na placu targowym Tomex

Od 11 września targowisko spożywcze przeprowadza się pod zadaszoną przestrzeń bliżej ronda Kocmyrzowskiego. Jednocześnie targowisko odzieżowe oraz akcje "wietrzenia szafy" będą miały swoje miejsce w pobliżu innych sklepów, takich jak piekarnie czy sklepy rybne.

Targowisko spożywcze przenosi się pod nową zadaszoną przestrzeń, która zapewni większy komfort zakupów i ochronę przed niepogodą. Nowa lokalizacja targowiska spożywczego znajduje się blisko ronda Kocmyrzowskiego.  Warto także podkreślić istotne zmiany dotyczące targowiska odzieżowego oraz akcji „wietrzenia szafy”. Te wydarzenia przenoszą się teraz na przestrzeń zlokalizowaną w pobliżu piekarni, sklepu rybnego, oraz punktu z oscypkami.

 

To jednak nie koniec zmian. Słynne targowisko Tomex przekształca się w sposób, który odmieni jego charakter. W planach jest zabudowanie placu halą handlową, w której działać będzie market budowlany Castorama.
Jaka przyszłość czeka Tomex?

 

Tomex, znany nowohucki plac targowy, od dłuższego czasu budzi kontrowersje i dyskusje wśród mieszkańców. W mediach społecznościowych oraz na lokalnych grupach internetowych pojawiają się głosy, które wyrażają niezadowolenie z aktualnego stanu rzeczy i planowanych zmian na tym miejscu.Niektórzy mieszkańcy uważają, że Tomex to relikt przeszłości i jest już skazany na upadek. Obawiają się, że nie przetrwa w dłuższej perspektywie, mimo planowanych zmian. Krytyka jest również skierowana wobec godzin otwarcia. Niektórzy zauważają, że plac jest zamykany stosunkowo wcześnie, co sprawia trudności w dostępie do produktów po godzinie 15:00.

 

Inna kwestia, która budzi kontrowersje, to ceny produktów na Tomexie. Mieszkańcy zwracają uwagę, że ceny często są wyższe niż w lokalnych warzywniakach czy w pobliskich galeriach handlowych. To sprawia, że niektórzy rezygnują z zakupów na Tomexie na rzecz bardziej przystępnych cenowo opcji.

 
 

Polecane Video

Komentarze

nhl 25.09.23, 20:12:10

Szkoda że zapomniano przesadzić dwa drzewka - brzozy , rosnące pod obecnym zadaszeniem na stoiskach z warzywami . Zapomniano , czy to celowe działanie /

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *