Czyżyńskie centrum handlowe odkryje przed dziećmi tajemnice pikselowego świata

Pikselowe klasyki, nauka programowania, odkrywanie świata 3D oraz spacer w uniwersum gry Minecraft – tak w skrócie zapowiadają się ferie zimowe, które dla dzieci zorganizuje krakowskie centrum handlowe Nowe Czyżyny. Atrakcje obejmą w sumie aż 8 dni!

Ferie zimowe, zamiast w górach, w świecie gry Minecraft? Taką oryginalną propozycję dla najmłodszych ma centrum handlowe Nowe Czyżyny. Już od 25 stycznia do 1 lutego nowohuckie centrum zaprosi krakowian do fascynującego świata pikseli i nowych technologii.

 

W tym czasie na terenie obiektu działać będzie aż 9 otwartych stref tematycznych łączących naukę z zabawą, spośród których znajdą dla siebie coś nie tylko dzieci i nastolatkowie, ale także ich rodzice.

 

Jakie aktywności przewidują organizatorzy? W strefie PC pojawią się stanowiska dla graczy oferujące emocjonujące rozgrywki w pojedynkę lub w grupie, ale też nauka podstaw programowania w Minecraft.

 

To także możliwość zapoznania się z innymi, popularnymi tytułami gier ubranych w retro-pikselową grafikę, gdzie będzie można eksplorować krainy, zbierać surowce, tworzyć postacie, obiekty i mapy, a nawet przenieść się do prehistorii i obcować z dinozaurami czy magicznymi stworzeniami np. smokami. W tym celu do dyspozycji będą konsole Xbox oraz stanowiska telewizyjne.

 

Postawiliśmy na gry z elementami craftingu, które dają nieograniczone możliwości kreacji własnego świata. W ten sposób nie tylko zapewniają emocjonujące przygody w towarzystwie gier video, ale również uczą dziecko planowania, strategicznego i twórczego myślenia oraz rozwiązywania problemów – mówi Marta Drzewiecka, przedstawicielka marketingu Nowych Czyżyn.Co więcej,  w strefie VR uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję zanurzyć się w świat wirtualnej rzeczywistości. Wszystko dzięki specjalnym goglom, dzięki którym będzie można przenieść się do fabuły gry Minecraft.

 

Na kreatywną zabawę pozwolą także m.in. pisaki 3D czy tablety graficzne, za pomocą których będzie można uruchomić swoją wyobraźnię i stworzyć niecodzienne prace nawiązujące do pikselowej stylistyki, np. trójwymiarowe arcydzieła.

 

Z kolei strefa Nintento Labo to coś dla małych inżynierów, którzy niczym przestrzenne puzzle będą tu składać modularne kartony i zamieniać je w interaktywne narzędzia współpracujące z konsolą, m.in. wędki, samochody czy domki.

 

Organizatorzy nie zapomnieli o maluchach, którzy z drewnianych klocków będą budować rozmaite konstrukcje. Nie zabraknie także animacji tematycznych, konkursów z nagrodami oraz upominków dla każdego z uczestników pikselowych ferii.

 

Nie będzie chwili, aby się nudzić. Osiem dni wypełnionych rozmaitymi atrakcjami daje kilkadziesiąt godzin wyjątkowej rozrywki dla całej rodziny, ale także edukacji. Poprzez interaktywne doświadczenia i dostęp do innowacyjnych urządzeń dziecko uczy się, jak działa technologia, ale w przystępny dla swojego wieku sposób – dodaje Marta Drzewiecka.

 

W terminie od 25 do 26 stycznia oraz 1 lutego atrakcje dostępne będą w godzinach od 10 do 20, przy czym od godz. 12 do 18 prowadzone będą konkursy wiedzy o Minecraft. Z kolei w dni robocze, czyli od 27 do 31 stycznia strefy czynne będą od godz. 10 do 19. Wstęp na wszystkie atrakcje jest bezpłatny.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *