Cmentarz w Grębałowie zostanie poszerzony. Przybędzie 3 tysiące grobów i 250 nisz urnowych

Cmentarz w Grębałowie zostanie poszerzony o ok. 3,5 hektara. Dzięki temu na nowohuckiej nekropolii przybędzie miejsce na 3 tysiące tradycyjnych grobów oraz kolumbarium z 250 niszami urnowymi.

Cmentarz w Grębałowie zostanie poszerzony o 3,5 ha od strony ulicy Kocmyrzowskiej. Prezydent miasta zaakceptował już projekt uchwały w tej sprawie. Nawet jeśli radni szybko potwierdzą jego decyzję, pochówki na poszerzonej części będą możliwe dopiero za kilka lat. Rozbudowa nowohuckiego cmentarza planowana jest do roku 2025.Zanim możliwe będzie przygotowanie nowego terenu do pochówków, miasto musi jeszcze sfinalizować zakup jednej działki. Większość gruntów planowanych do przyłączenia do cmentarza należy do gminy lub Skarbu Państwa, ale 30 arów to własność prywatna. Obecnie miasto stara się o nabycie tej działki. A wtedy można już będzie wydać 11,2 mln złotych planowanych na zagospodarowanie 3,5 ha na potrzeby nekropolii.

 

Obecnie cmentarz Grębałów ma ponad 25 hektarów, znajduje się na nim 28 tys. grobów. Zmarli chowani są na nim od 1964 roku.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *