Burzą domy pod budowę trasy S7 [ZDJĘCIA]

Przy ulicy Zesławickiej 9 i 13 oraz ul. Lehra-Spławińskiego wyburzono domy, które stały na przyszłej trasie S7. To przygotowania do budowy drogi S7 pomiędzy węzłem Nowa Huta a Widomą.

Na nowohuckich terenach trasy S7 od kilku tygodni trwa wycinką drzew i wyburzaniem kolejnych obiektów kolidujących z inwestycją. Ogromna inwestycja bezpowrotnie zmieni krajobraz tych terenów.W 2017 r. oddany został do użytku 4,5 km odcinek S7 od węzła Przewóz do węzła Kraków Nowa Huta z 700-metrowym mostem na Wiśle. Tym samych długość dróg ekspresowych w Małopolsce zwiększyła się do 22,5 km. Kontynuacją tej drogi jest odcinek S7 węzeł Widoma (bez węzła) – Kraków (z włączeniem drogi do węzła Kraków Nowa Huta) o długości ok. 18,3 km. Odcinek ten w granicach miasta Krakowa będzie miał dwie jezdnie z trzema pasami ruchu na każdej.

 

Powstanie też cztery węzły, w tym węzeł Mistrzejowice, do którego włączona zostanie S52 Północna Obwodnica Krakowa. 20 lipca 2020 r. Wojewoda Małopolski wydał decyzję na realizację wspomnianego fragmentu.

 

Fot: GDDKiA
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane