Budowa komunalnego osiedla przy ul.Wańkowicza na półmetku

Wszystkie budynki już stoją i są ocieplone, na pięciu z nich kładziony jest dach. Wykonawca rozpoczął też tynkowanie. Wewnątrz rozprowadzane są instalacje. Porządkowany jest też teren, na którym powstanie plac zabaw, układ drogowy i nasadzana będzie zieleń.

Realizacja zadania rozpoczęła się w ubiegłym roku. W siedmiu budynkach znajdzie się 165 lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni użytkowej 6 910 m2. W ramach inwestycji powstanie 97 miejsc postojowych, w tym dziewięć stanowisk dla osób z niepełnosprawnościami. Nasadzana będzie zieleń. Prawie 44 proc. terenu inwestycji stanowić będzie zieleń urządzona.

 

Teren inwestycji jest już uzbrojony w media, osiedle będzie zasilane ciepłem systemowym. Zarówno plac zabaw, zieleń urządzona, miejsca postojowe jak i układ drogowy będą ogólnodostępne także dla okolicznych mieszkańców.Podobnie jak w przypadku innych gminnych inwestycji mieszkaniowych, także w przypadku tego osiedla standard wykończenia będzie pozwalał najemcom na szybkie wprowadzenie się. Ściany mieszkań będą pomalowane, na podłogach w pokojach ułożone będą panele, a w pomieszczeniach kuchennych i łazienkach – terakota oraz płytki na ścianach. Zamontowane będą kontakty oraz włączniki oświetlenia. W kuchniach do montażu przygotowany będzie zlew i kuchenka elektryczna z piekarnikiem i czterema palnikami. W łazienkach są toalety, umywalki, wanny lub brodziki, a także specjalne uchwyty w mieszkaniach dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

 

Wykonawcą zadania jest firma DOMBUD SA. Wartość kontaktu wraz z układem drogowym to 30 mln zł. Zgodnie z kontraktem, termin realizacji inwestycji to 2021 rok. Są jednak szanse, że prace zakończą się wcześniej.
Obok Zalewu Nowohuckiego powstaje osiedle komunalne

Mieszkanie komunalne to własność gminna, aby w nim zamieszkać trzeba spełnić określone kryteria. Przyznanie lokalu jest formą pomocy społecznej a osoba, która chce się ubiegać o mieszkanie komunalne musi udokumentować swoje niskie dochody.   W Nowej Hucie, osiedle komunalne powstaje na ul. Wańkowicza. Projekt obejmuje budowę zespołu siedmiu budynków mieszkalnych wielorodzinnych trzykondygnacyjnych z poddaszem użytkowym. […]

0 komentarzy

Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *