Bezdomny przewodnik odkrywa przed turystami tajemnice Nowej Huty

„Połaź z nami” to projekt Fundacji Los Polacos, która organizuje spacery, podczas których przewodnikami są osoby bezdomne. Jednym z nich jest pan Tadeusz, rodowity nowohucianin, opowiada historie, których nie usłyszycie podczas tradycyjnego zwiedzania Nowej Huty.

Pan Tadeusz w zdumienie wprowadził wszystkich przybyłych. Jego przewodnickie umiejętności zostały potwierdzone, a wiedza zweryfikowana przez nowohucian.

 

Do tego okazało się, ze zdolności improwizacji, tak istotne dla przewodników, ma Pan Tadeusz rozwinięte w stopniu zaawansowanym. 10 minut przed startem dowiedział się o kompletnej zmianie trasy, co nie zrobiło na nim żadnego wrażenia.

 

Tak wyglądał ostatni spacer po Nowej Hucie prowadzony przez bezdomnego Pana Tadeusza. Wycieczka zazwyczaj rozpoczyna się na placu Centralnym. Po drodze zwiedzający zaglądają m.in. do Stylowej i miejsca, gdzie kiedyś była Arkadia, jeden z najbardziej ekskluzywnych lokali w Nowej Hucie.– Opowiadam różne ciekawostki, m.in. o tym, że na Placu Centralnym była waga. Kobiety na nią wchodziły i przechwalały się, która jest najlżejsza – mówi pan Tadeusz.

 

Fundacja Los Polacos zapowiada kolejne spacery z panem Tadeuszem po Nowej Hucie jeszcze w tym roku.

 

Zdj. Fundacja Los Polacos

 
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane