ArcelorMittal planuje zamknięcie koksowni. Pracę może stracić nawet kilkaset osób

ArcelorMittal Poland poinformował o rozpoczęciu tzw. gorącego postoju baterii koksowniczej w Krakowie. Decyzja podyktowana jest przede wszystkim niskim popytem, ale i relacją ceny węgla koksującego do ceny koksu. Trwają rozmowy pomiędzy związkami zawodowymi a przedstawicielami firmy.
Kierownictwo ArcelorMittal Poland podjęło decyzję o postawieniu baterii koksowniczej w Krakowie w stan gorącego postoju. Ta decyzja wynika z dwóch czynników: po pierwsze – z niskiego popytu na koks – HIPH szacuje, że zużycie jawne koksu w Polsce spadło o 36 proc. rok do roku, po drugie – z trendów związanych z relacją ceny węgla koksującego do koksu.
– Obecne uwarunkowania na rynku koksu nie pozwalają nam w pełni wykorzystywać mocy produkcyjnych. Zapotrzebowanie na koks znacząco spadło, ale mamy także do czynienia z sytuacją bez precedensu w koksownictwie – cena węgla koksującego oscyluje w granicach ceny koksu, co sprawia, że produkcja staje się nieopłacalna – wyjaśnia Wojciech Koszuta,dyrektor generalny ArcelorMittal Poland . – Do końca bieżącego roku wszyscy pracownicy koksowni zostaną na swoich stanowiskach pracy, aby przygotować instalację do bezpiecznego zatrzymania. W tym czasie wraz z naszymi partnerami społecznymi wypracujemy dla osób dotkniętych tym postojem jak najlepsze rozwiązania – dodaje
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane