W Parku Tysiąclecia mężczyzna walczył z kretowiskami

20 stycznia, późnym popołudniem w Parku Tysiąclecia doszło do nietypowego zdarzenia. Przechodzień zaalarmował dyżurnego Straży Miejskiej, że starszy pan rozkopuje kretowiska i wbija w nie długie, ostre narzędzia. Według niego mężczyzna chce w ten sposób uśmiercić krety.

Kiedy patrol pojawił się na miejscu zgłaszający wskazał kilkanaście kretowisk z wbitymi kijami oraz oddalającego się mężczyznę. Strażnicy przyspieszyli kroku, podeszli do niego i zapytali o powód takiego zachowania. Starszy pan zareagował bardzo nerwowo, krzyczał, używał wulgarnych słów i stwierdził w końcu, że idzie do domu. Ponieważ nie stosował się do poleceń, był agresywny, odmówił podania danych osobowych, konieczne było ujęcie go.
 

Gdy zaczął uskarżać się na ból w klatce piersiowej, strażnicy wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. Po ustaleniu jego danych osobowych zdecydowali o sporządzeniu przeciwko niemu wniosku do sądu za popełnione wykroczenia.

 

Po zakończonej interwencji strażnicy usunęli wbite w kretowiska kije, które mogły stwarzać zagrożenie dla dzieci zjeżdżających na sankach z pobliskiej górki.

 

info: Straż Miejska miasta Krakowa

fot: Weronika Cymerys
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *