Policjanci zatrzymali dwóch sprawców napadów na przechodniów w okolicy Czyżyn

Pod koniec stycznia do policjantów z komisariatu na os. Zgody wpłynęły zgłoszenia od osób, które zostały napadnięte przez dwóch mężczyzn w okolicy Czyżyn i okradzione z rzeczy osobistych. Funkcjonariusze namierzyli i zatrzymali sprawców, którym grozi teraz do 12 pozbawienia wolności.

W ostatnich dniach stycznia br., do Komisariatu Policji VIII w Krakowie, zaczęły zgłaszać się osoby, które twierdziły, że 27 stycznia br. zostały napadnięte przez dwóch młodych mężczyzn w rejonie dworca autobusowego w Czyżynach. Sprawcy mieli używać gazu i grozić swoim ofiarom ostrym narzędziem, a następnie okradać je, zabierając im rzeczy osobiste.

 

– Równocześnie, na jednej z grup na portalu społecznościowym, jej użytkownicy zaczęli ostrzegać się wzajemnie o grasujących w tej okolicy dwóch mężczyznach, dzięki czemu policjantom udało się dotrzeć do kolejnej pokrzywdzonej osoby – mówi Sebastaoin Gleń, rzecznik małopolskiej policji.

 


Kryminalni natychmiast przystąpili do działania i dzięki ich wytężonej pracy i wnikliwej analizie zgromadzonego materiału już 1 lutego br. namierzyli i zatrzymali sprawców. W godzinach późnopopołudniowych, w okolicy Prokocimia, w miejscu zamieszkania został zatrzymany 19-latek. Kilka godzin później, w okolicach Grzegórzek kryminalni zatrzymali jego 20-letniego kompana.

 

– Obaj młodzi mężczyźni podczas przesłuchania przyznali się do napadania na przechodniów i okradania ich – mówi Sebastian Gleń.

 

Usłyszeli zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz kradzieży szczególnie zuchwałej za co może im grozić do 12 lat pozbawienia wolności. Wobec obu, sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej dla Krakowa Nowej Huty zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące.

 Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *