Policjanci zatrzymali 29-latka, który przewoził w rejonie Placu Centralnego 5 kg marihuany

Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania oraz przygotowania do wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków. Najbliższe 3 miesiące spędzi w tymczasowym areszcie.

11 stycznia br. funkcjonariusze z komendy wojewódzkiej oraz Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej udali się na jedno z osiedli w pobliżu Placu Centralnego, gdzie według zebranych informacji miała przebywać osoba posiadająca znaczne ilości środków odurzających. Około godziny 14, kryminalni zauważyli seata, którym jechał podejrzewany.

 


Mężczyzna próbując wyjechać z osiedla, został zatrzymany do kontroli. Policjanci wylegitymowali 29-latka oraz przeszukali pojazd, którym się poruszał. W toku tych czynności funkcjonariusze natrafili w bagażniku samochodu na 2 worki foliowe, w których znajdowało się ponad 5 kg suszu roślinnego. Substancja ta została zbadana za pomocą testerów narkotykowych, które wykazały, że jest to marihuana.

 

W związku z tym 29-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Dzień później mężczyzna usłyszał zarzut posiadania oraz przygotowania do wprowadzenia do obrotu znacznej ilości środków odurzających. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. 13 stycznia br. Sąd Rejonowy dla Krakowa Nowej Huty zastosował wobec 29-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *