Zatrzymani sprawcy czynnej napaści na policjantów

8 stycznia br. w jednym z mieszkań w Nowej Hucie czterech mężczyzn dopuściło się czynnej napaści na policjantów. Sprawcy zostali zatrzymani. Grozi im do 10 lat więzienia.

W minioną środę, około godz. 3.20, policjanci z Komisariatu Policji VIII w Krakowie zostali wezwani na interwencję do jednego z mieszkań w Nowej Hucie. Według zgłoszenia w mieszkaniu tym miało dojść do sprzeczki pomiędzy kilkoma mężczyznami, w wyniku której ucierpiał jeden z nich. Kiedy funkcjonariusze dotarli pod wskazany adres zastali tam czterech uczestników imprezy oraz kobietę, którzy wspólnie spożywali alkohol. Policjanci zapytali zebranych o szczegóły zdarzenia. Na kolejne pytania mundurowych mężczyźni odpowiadali z coraz większym rozdrażnieniem i agresją, a atmosfera stawała się nerwowa. Funkcjonariusze postanowili przewieść najbardziej nietrzeźwych uczestników libacji do izby wytrzeźwień.Wówczas jeden z mężczyzn wpadł szał, zaczął wykrzykiwać w stronę policjantów wulgarne słowa i starał się ich zmusić do opuszczenia mieszkania. 50-latek podbiegł do jednego z funkcjonariuszy i zaczął szarpać go za mundur. Ponadto agresor zabrał z kuchennego blatu nóż i markował ciosy, które mógłby nim zadać. Ponieważ sytuacja zrobiła się niebezpieczna, funkcjonariusze zdecydowali się na użycie środków przymusu bezpośredniego. Na miejsce wezwane zostały dodatkowe policyjne patrole. Funkcjonariusze zatrzymali czterech mężczyzn w wieku 49-67 lat.

 

Sprawcy zostali przewiezieni do Komisariatu Policji VIII w Krakowie, skąd trafili do policyjnego aresztu. Następnie mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej Kraków-Nowa Huta, gdzie usłyszeli zarzut czynnej napaści na policjantów. Mężczyznom grozi do 10 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru, zakazu opuszczania kraju oraz kontaktu ze współpodejrzanymi.

Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane