Wtargnięcie uzbrojonego napastnika do NCK, czyli ćwiczenia z udziałem policji i służb ratunkowych.

Cykliczne ćwiczenia Policji i innych służb na wypadek wystąpienia różnego rodzaju zagrożeń, w warunkach zbliżonych do rzeczywistych, pozwalają na sprawdzenie koordynacji działań pomiędzy służbami w sytuacji powstania realnych zdarzeń. Takie kilkugodzinne ćwiczenia odbyły się dzisiaj w Nowohuckim Centrum Kultury.
20 października br., w godzinach porannych odbyły się ćwiczenia praktyczne na wypadek zagrożenia terrorystycznego spowodowanego wtargnięciem uzbrojonego napastnika do Nowohuckim Centrum Kultury i sytuacji zakładniczej.
W działaniach, oprócz funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie uczestniczyli również policjanci z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Krakowie oraz policjanci z grupy negocjacyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, a także służby ratunkowe straży pożarnej, pogotowia oraz straży miejskiej.Celem ćwiczeń była weryfikacja funkcjonalności procedury postępowania podczas zdarzeń masowych i katastrof oraz doskonalenie łączności i wymiany informacji pomiędzy poszczególnymi służbami.
Około godziny 9, po wtargnięciu do budynku osoby uzbrojonej, uruchamiane zostają przez pracowników budynku właściwe dla powstałego zagrożenia procedury, a następnie powiadamiane odpowiednie służby, które zabezpieczają teren, podejmują akcję negocjacyjną, ewakuacyjną oraz ratowniczą.W trakcie prowadzonych działań, poszkodowani przewożeni są na oddział ratunkowy jednego z krakowskich szpitali, gdzie udzielana im jest niezbędna pomoc medyczna. Ćwiczenia pozwalają nie tylko na sprawdzenie sprawności przeprowadzenia działań ale również ich dopracowanie na wypadek wystąpienia realnych zdarzeń.

 

Inf/zdj. Malopolska Policja
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *