Viki Gabor z Nowej Huty trzykrotnie nominowana do nagrody Fryderyków

Utwór Roku, Fonograficzny Debiut Roku i Teledysk Roku - w tych kategoriach, 14 marca młoda nowohucianka powalczy o prestiżową nagrodę muzyczną podczas FRYDERYK Festiwal 2020.

FRYDERYK Festiwal to trzydniowe święto polskiej muzyki, podczas którego celebrowane są różnorodne gatunki, konwencje i style. W ubiegłym roku zadebiutowała nowa odsłona uroczystości wręczenia nagród. Galę po raz pierwszy zorganizowano w Katowicach i otwarto dla publiczności.

 

Laureatów nagród poznamy w trakcie uroczystej gali, która odbędzie się 14 marca w Katowicach. Oprócz Viki, na scenie wystąpią m.in. Kayah i Krzysztof Zalewski. 

Fryderyki to nagrody przyznawane przez Akademię Fonograficzną, czyli powołane przez Związek Producentów Audio Video jury, w skład którego wchodzi ponad 1400 artystów, twórców, producentów, dziennikarzy i reprezentantów branży fonograficznej. Nominowani do Fryderyków wyłaniani są w drodze tajnego głosowania wszystkich członków Akademii podzielonej na trzy sekcje: muzyki rozrywkowej, poważnej i jazzowej. Członkowie Akademii mogą należeć wyłącznie do jednej sekcji i tylko w jej obrębie mają prawo głosu. Dzięki temu każdy ma szansę wypowiedzieć się w tej dziedzinie muzyki, która jest mu najbliższa.Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *