Truchtem szybciej niż tramwajem. Kolejne ograniczenia prędkości

Na torach al. Jana Pawła II i ul. Ptaszyckiego wprowadzono ograniczenie prędkości do 10 km/h. Powodem jest fatalny stan torowisk. Mieszkańcy nie kryją oburzenia.

Jeszcze niedawno podobne, ślimacze prędkości rozwijały tramwaje jadące al. Solidarności. Po remoncie torowiska pojazdy przyśpieszyły. Minęło kilka tygodni, ten sam problem wrócił na ok. dwukilometrowym  odcinku od placu Centralnego do przystanku Bardosa.

 

– Teraz patrząc przez szybę widzę, jak biegacze mijają tramwaj. Gdyby nie zima wolałbym spacerkiem pokonać ten odcinek – mówi jeden z rozgoryczonych pasażerów tramwaju linii 10.

  

Jak podaje portal LoveKrakow rozkłady linii 10 i 16 nie zostały dotychczas skorygowane. Pasażerów czeka w związku z tym też inna zmiana. Tramwaje typu 105N, które pojawiały się w ostatnim czasie na linii 10, nie są przystosowane do pokonywania tak długiego odcinka z tak małą prędkością. Dlatego „10” będzie od jutra obsługiwana w całości „wiedeńczykami”, a „akwaria” wylądują na linii 22, kursującej obecnie do Kopca Wandy (odkąd, również z powodu złego stanu, zamknięte zostało torowisko do Walcowni).

 

Magdalena Wasiak z Zarządu Dróg Miasta Krakowa w rozmowie z LoveKrakow podaje, że na razie nie wiadomo kiedy torowisko odzyska płynność przejazdu.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *