Sparing 5: Hutnik – MFK Frydek-Mistek 3-0

W sobotę na Suchych Stawach Hutnik rozegrał piąty sparing tej zimy. Przeciwnikiem Hutnika był czeski trzecioligowiec MFK Frydek-Mistek.

Od początku spotkania na boisku panowali hutnicy, raz po raz zagrażając bramce gości. W pierwszej połowie gospodarze mieli przynajmniej kilka świetnych okazji na zdobycie gola, jednak albo czeski bramkarz świetnie bronił, albo hutnicy nie trafiali w bramkę. W 8 min. strzał Michała Kitlińskiego, a następnie dobitkę Kamila Bełczowskiego wybronił golkiper gości. W 20 min. ładne techniczne uderzenie Dawida Lincy zdołał sparować na poprzeczkę, a dziesięć minut później Krzysztof Świątek posłał piłkę z linii pola karnego tuż obok słupka. Na drugą połowę piłkarze Hutnika wyszli z mocnym postanowieniem poprawy skuteczności i na efekty nie musieliśmy długo czekać. Wynik spotkania w 51 min. otworzył Filip Handzlik wykorzystując świetne dośrodkowanie Piotra Zmorzyńskiego i strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Dwie minuty później było już 2-0. Tym razem bramkę w „swoim” stylu strzelił Krzysztof Świątek.
Kapitan Dumy Nowej Huty popisał się przednią wcinką z szesnastu metrów. Biało-Błękitno-Niebiescy nie zamierzali zwalniać tempa i po kolejnych czterech minutach było 3-0. Wzorcową, trójkową akcję przeprowadzili Świątek, Handzlik i Kitliński. „Święty” zagrał na lewo do „Hansa”, ten podał do środka, do „Kitka”, a ten mając przed sobą tylko bramkarza nie zmarnował okazji. Więcej bramek w tym meczu już nie padło, choć szanse ku temu były znakomite. Najlepszą w 81 min. zmarnował Patryk Kieliś, który w sytuacji sam na sam trafił w słupek. Czesi w przeciągu całego meczu stworzyli dwie groźnie sytuację, ale w pierwszej połowie Dawid Smug, a po przerwie Adam Dul pokazali kunszt bramkarski broniąc oba uderzenia. Następny sparing Hutnik rozegra na wyjeździe, 20 lutego z Polonią Bytom.

 

 

 

Sparing
Hutnik Kraków – MFK Frydek-Mistek 3-0 (0-0)
`51 Handzlik, `53 Świątek, `57 Kitliński

 

Hutnik:
Dawid Smug (30 zawodnik testowany, 60 Adam Dul) – Tomasz Jaklik (60 Javier Bernal), Piotr Stawarczyk (69 Mateusz Zając), Łukasz Kędziora (46 Tomasz Wojcinowicz) – Mateusz Ozimek (60 Mateusz Gajda), Dawid Linca (60 Sebastian Olszewski), Miłosz Drąg (60 Bartosz Tetych), Krzysztof Świątek (60 Kacper Jodłowski), Piotr Zmorzyński (60 Patryk Kieliś) – Kamil Bełczowski (46 Filip Handzlik), Michał Kitliński (60 Kamil Sobala)

 

Inf:http://www.nh2010.plPolecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *