poniedziałek, 18 Styczeń 2021


Warning: Undefined array key 4 in /home/klient.dhosting.pl/imienniczek/imienniczek/public_html/index.php on line 23

„Sfinks” zaprasza na najlepsze filmy do wirtualnej sali kinowej

A gdyby tak po prostu kliknąć „play” i przenieść się do świata filmu? Filmu studyjnego, sprawdzonego, wybranego spośród setek innych specjalnie dla ciebie. Nowohuckie Kino Sfinks włączyło się w unikalny projekt Stowarzyszenia Kin Studyjnych MOJEeKINO.PL,

Podobnie jak w kinie tradycyjnym repertuar będzie cyklicznie zmieniany, ale także wzbogacany o wydarzenia dodatkowe – spotkania z twórcami, pokazy edukacyjne, a nawet festiwale filmowe. Twórcy platformy zadbali także o widzów z dysfunkcją wzroku i słuchu – część filmów wyświetlanych będzie z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących. Platforma dostępna od 21 maja 2020.Świat walczy z epidemią, ale życie toczy się dalej. Przeniosło się do Internetu. Kino Studyjne Sfinks Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida w Krakowie (os. Górali 5) wznawia działalność. Online, oczywiście. Kiedy po ciężkim dniu rozsiadasz się w końcu wygodnie w sofie to   ostatnią rzeczą, na którą masz ochotę, jest czasochłonna bataliaz rozwścieczonymi reklamami i streamingami. W pocie czoła próbujeszznaleźć wartościowy film, a kiedy po godzinie walki okazuje się,że to nie jest legalne źródło, wyczerpany tą nierówną walką – odpuszczasz. Dziś kina nie będzie.

 

Projekt umożliwia kinom arthouse’owym z całej Polski układanie własnego repertuaru filmowego dla swoich odbiorców. Do wirtualnej sali Sfinksa będzie można wejść bezpośrednio przez stronę internetową kinosfinks.pl.

 

Na łamach platformy odbędzie się także pierwszy w Polsce w całości zrealizowany online festiwal filmów fabularnych WIOSNA  FILMÓW. Przez 10 dni, od 29 maja do 7 czerwca 2020  zostanie zaprezentowanych ponad 30 filmów docenionych przez jury, dziennikarzy, a także publiczność na najważniejszych międzynarodowych festiwalach filmowych.

 

Fot: kino Sfinks
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane