Ruszył punkt rejestracji uchodźców w TAURON Arenie w Czyżynach

Rozpoczął się proces rejestracji obywateli Ukrainy, którzy przekroczyli granicę od 24 lutego. W Krakowie zorganizowany został jeden, centralny punkt nadawania numeru PESEL – w TAURON Arenie Kraków.

W pierwszych dniach rejestracji możliwe jest znaczne wydłużenie czasu oczekiwania na załatwienie sprawy, dlatego też, jeśli to tylko możliwe, prosimy o odłożenie wizyty na kolejne dni.

Wsparcie jest udzielane od dnia przekroczenia granicy – data złożenia wniosku nie wpływa na otrzymywaną pomoc.

 

Punkt będzie czynny od poniedziałku do soboty, od godz. 8.00 do 20.00.
Obywatel Ukrainy uzyska numer PESEL, jeśli:jest obywatelem/obywatelką Ukrainy, lub

jest obywatelem/obywatelką Ukrainy i ma Kartę Polaka, lub
jest członkiem najbliższej rodziny obywatela/obywatelki Ukrainy, który/która ma Kartę Polaka, lub
jest małżonkiem/małżonką obywatela/obywatelki Ukrainy, ale nie ma obywatelstwa ukraińskiego oraz przybył/ła do Polski od dnia 24 lutego 2022 r. bezpośrednio z terytorium Ukrainy w związku z działaniami wojennymi prowadzonymi w tym kraju.

 

Do nadania numeru PESEL potrzebne jest jedno zdjęcie o wymiarach 35 x 45 mm. Podczas rejestracji w TAURON Arenie, będzie możliwość bezpłatnego zrobienia takiej fotografii.

 

Na miejscu będą także pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Obywatele Ukrainy będą tam mogli złożyć wniosek o wypłatę jednorazowego świadczenia pieniężnego, w wysokości 300 zł na osobę, przeznaczonego na utrzymanie, w szczególności pokrycie wydatków na żywność, odzież, obuwie, środki higieny osobistej oraz opłaty mieszkaniowe. Pomoc przeznaczona dla obywateli Ukrainy, którzy przekroczyli granicę od 24 lutego i którzy zostali wpisani do rejestru PESEL.

 

W TAURON Arenie Kraków będzie również stanowisko Grodzkiego Urzędu Pracy, z ofertami pracy dla uchodźców z Ukrainy, Krakowskiego Centrum Świadczeń, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, z informacjami na temat świadczeń, punkt informacji o systemie edukacji oraz punkt szczepień.

Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *