Rozbudowa ulicy Klasztornej: wkrótce kolejny etap

Trwa rozbudowa ulicy Klasztornej. Niemal cały zakres prac przewidziany na okres letni został już zakończony. Wkrótce rozpocznie się kolejny etap. Nie zmieni się natomiast tymczasowa organizacja ruchu – utrzymany zostanie jeden kierunek na odcinku od ul. Syrachowskiej do ul. Podbipięty.

Korzystając z dobrej pogody i niewielkiego wakacyjnego ruchu, wykonawca rozbudowy ul. Klasztornej zbliża się zakończenia trwającego obecnie etapu prac. Po stronie zachodniej ułożono system rur, studni i komór odprowadzających ścieki sanitarne. Po stronie wschodniej rozpoczęto wykonywanie kanalizacji deszczowej. Wykonany został przecisk rur kanalizacji deszczowej o średnicy 80 cm wzdłuż ul. Michała Hutnika. Aby tego dokonać musiały zostać wbudowane głębokie komory jedna w ul. Klasztornej, a druga tuż przy przyszłym zbiorniku.  Trafi tam woda opadowa z ul. Klasztornej.

 


Dzięki temu, cały ten obszar nie będzie zalewany. Wykonywane są też przyłącza kanalizacji sanitarnej do budynków położonych wzdłuż  ul. Klasztornej. Wkrótce robotnicy zajmą się przyłączami domów i budynków znajdujących się po wschodniej stronie ulicy. W miejscach, gdzie zakończono już roboty z kanalizacją sanitarną lub deszczową, wykonawca zasypując wykop, wykonując jednocześnie dodatkową stabilizację gruntu, a następnie pozostałe warstwy konstrukcyjne drogi. Poza budową kanalizacji sanitarnej i opadowej są wymienianie sieci telekomunikacyjne i elektryczne.

 

Warto wiedzieć, że teren objęty pracami jest zamknięty dla ruchu tranzytowego, który został skierowany na trasę objazdową ulicami Podbipięty, Giedroycia, Ptaszyckiego i al. Jana Pawła II. Na ul. Klasztornej dopuszczony jest jedynie dojazd do posesji, sklepów i punktów usługowych oraz ruch pojazdów uprzywilejowanych i komunikacji miejskiej w Krakowie.

 

Przypomnijmy, że rozbudowa ul. Klasztornej na odcinku od ul. Żaglowej do ronda przy moście Wandy prowadzona jest od 16 kwietnia. Zadanie, którego wykonawcą jest firma Handlowo-Usługowa INSTBUD, będzie kosztować ok. 25 mln zł. Inwestycja finansowana jest z budżetu Gminy Miejskiej Kraków oraz MPWiK SA.

 

W ramach zadania wymieniane są sieci podziemne, pojawi się kanalizacja sanitarna oraz deszczowa wraz z przepompownią i zbiornikiem retencyjnym, odnowiona będzie nawierzchnia jezdni i chodniki, przebudowane będą przystanki autobusowe. Tam, gdzie jest to konieczne, zostaną przebudowane i ustawione ekrany akustyczne. Przewidziana jest budowa kanalizacji sanitarnej od ul. Syrachowskiej do ul. Longinusa Podbipięty oraz od ul. Syrachowskiej do ul. Odmętowej wraz z przyłączami. Oprócz samej ulicy Klasztornej, remontu doczekają się odcinki ulic poprzecznych: Żaglowej, Odmętowej, Jutrzyńskiej, Stare Wiślisko, Zbyszka z Bogdańca, Michała Hutnika i Syrachowskiej. W sumie nowa nawierzchnia pojawi się także na prawie 300 metrach lokalnych dróg.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *