Remont jezdni na al. Pokoju i ul. Nowohuckiej

W środę, 21 sierpnia, rozpocznie się remont nawierzchni jezdni na alei Pokoju i ulicy Nowohuckiej. Utrudnienia w rejonie ronda Dywizjonu 308 potrwają do soboty, 24 sierpnia.

Jak informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa, wysokie temperatury przyczyniły się do powstania głębokich kolein na jezdni południowej ul. Nowohuckiej na wysokości dojazdu do ronda Dywizjonu 308. Na długości ok. 120 metrów zostanie więc przeprowadzony remont nawierzchni. Roboty będą prowadzone w godzinach nocnych (od godz. 20.00 do 5.00).

 

Remont został podzielony na trzy etapy:

 

  • pierwszy etap – noc z 21 na 22 sierpnia – frezowanie i wykonanie dolnych warstw jezdni prawej
  • drugi etap – noc z 22 na 23 sierpnia – frezowanie i wykonanie dolnych warstw jezdni lewej
  • trzeci etap – noc z 23 na 24 sierpnia – wykonanie górnej warstwy nawierzchniW zależności od etapu – utrudnienia dla kierowców będą polegały na wyłączeniu z ruchu prawego bądź lewego pasa jezdni. Z niedogodnościami muszą liczyć się również piesi i rowerzyści. Aby pokonać w tym miejscu ulicę Nowohucką, będą musieli obejść / objechać rondo dookoła.

 

Równocześnie zostanie wykonany remont jezdni na al. Pokoju. Drogowcy wymienią nawierzchnię jezdni zachodniej, prowadzącej w stronę ronda Dywizjonu 308 – na odcinku 110 m. Harmonogram prac jest taki sam, jak w przypadku ul. Nowohuckiej.

 

Fot. Zarząd Dróg Miasta Krakowa
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane