Podpalali samochody na terenie Nowej Huty ponieważ… nudzili się [ZDJĘCIA]

Na początku czerwca krakowscy policjanci zatrzymali 35-latka i jego 26-letniego kompana, podejrzanych o podpalenie trzech samochodów. Mężczyźni wpadli w ręce funkcjonariuszy w kilkanaście godzin od popełnienia przestępstwa. Straty oszacowano na kwotę 12 tys. złotych. Powodem podpaleń była … nuda

W nocy z 1/2 czerwca br. na terenie trzech osiedli w Nowej Hucie podpalone zostały dwa samochody dostawcze oraz jeden samochód osobowy. Policjanci z Komisariatu Policji VIII w Krakowie w pierwszej kolejności zostali poinformowani o pożarze „osobówki” oraz samochodu dostawczego marki VW. Funkcjonariusze niezwłocznie pojechali we wskazane miejsca, gdzie stały nadpalone samochody. Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli ślady oraz przesłuchali świadków.

 

Ponadto policyjne patrole skierowane do Nowej Huty miały za zadanie obserwować czy nie „kręcą się” w tej okolicy osoby mogące stać za podpaleniami. Podczas sprawdzania jednego z osiedli patrol zauważył kolejny płonący samochód dostawczy. Do czasu przyjazdu załogi straży pożarnej policjanci sami zaczęli gasić palący się pojazd. Dzięki szybkiej reakcji mundurowych nie doszło do rozprzestrzenienia się ognia po całym samochodzie.Do pracy nad sprawą trzech podpalonych pojazdów przystąpili kryminalni z „ósemki”. Już 2 czerwca br. policjanci wytypowali potencjalnych sprawców i zatrzymali ich do kontroli drogowej w zachodniej części Nowej Huty. Samochodem kierował 26-latek, natomiast jego starszy kolega zajmował miejsce pasażera. Ponieważ od kierowcy policjanci wyczuli wyraźną woń alkoholu, został on poddany badaniu trzeźwości. Badanie wykazało, że 26-latek miał ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie. Samochód, którym poruszali się mężczyźni został odholowany na parking.

 

26-latek i 35-latek przyznali się do podpalenia trzech samochodów w Nowej Hucie i trafili do policyjnego aresztu. Suma strat spowodowanych przez podpalaczy została oszacowana na kwotę 12 tys. złotych.

 

Prokurator zastosował wobec mężczyzn środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru, poręczenia majątkowego oraz zakaz kontaktowania się między sobą. 26-letni krakowianin i 35-latek z pow. przeworskiego odpowiedzą za zniszczenie mienia, za co grozi im kara do 5 lat więzienia. Ponadto 26-latek odpowie za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, za co może zostać pozbawiony wolności nawet na 2 lata.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *