Planujesz zakupy w Nowych Czyżynach? Zobacz, z jakimi zmianami musisz się liczyć

Przez jakiś czas klienci centrum handlowgo muszą liczyć się ze zmianami w organizacji zakupów. To efekt zaostrzonych rządowych decyzji. Cel? Zdrowie publiczne i powstrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa na terenie Polski.

Także centrum handlowe Nowe Czyżyny w Krakowie stosując się do rozporządzeń, wprowadza szereg zmian. Począwszy od 1 kwietnia zakupy w sklepach na terenie obiektu można robić wyłącznie w jednorazowych rękawiczkach. Takie rękawiczki klienci otrzymują przed wejściem do konkretnych sklepów. Można także zabrać własne np. winylowe lub lateksowe.

 

Obostrzenie to dotyczy także wszystkich pracowników sklepów i punktów usługowych. Ci również prowadzą sprzedaż nosząc rękawiczki ochronne. Wybierając się na zakupy trzeba liczyć się także z pewnymi ograniczeniami przy wejściach do sklepów.
Zgodnie z rządowym rozporządzeniem na ich terenie może przebywać ograniczona liczba osób, uzależniona od liczby kas lub stanowisk płatniczych.  Jak to wygląda w praktyce? Na terenie wybranego sklepu może przebywać do 3 klientów przypadających na jedną kasę.

 

Wybierając się na zakupy musimy pamiętać, że przed wejściem np. do sklepu spożywczego czy apteki formują się niewielkie kolejki oczekujących. Tu również obowiązują pewne zasady. Pomiędzy klientami musi być zachowany odstęp minimum 2 metrów. W zachowaniu tej zasady pomagają specjalne oznaczenia, jakie sklepy naniosły na podłogę. 2 metry odstępu między sobą powinny zachować także osoby poruszające się po pasażu.

 

Zdajemy sobie sprawę z tego, że przez jakiś czas nasze zakupy wyglądać będą nieco inaczej. Apelujemy jednak o przestrzeganie tych zasad oraz o stosowanie się do poleceń pracowników sklepów i ochrony. To ważne, abyśmy zachowywali między sobą należyty dystans, w trosce o swoje zdrowie, zdrowie pracowników sklepów, ale także ogółu mówi Zofia Suchy, Dyrektor Centrum Nowe Czyżyny.

 

To jednak nie jedyne ograniczenia. Drogi prowadzące do czynnych sklepów zostały na terenie centrum handlowego wydzielone specjalnymi taśmami tak, aby zachować bezpieczną odległość między klientami. Ostatnie rozporządzenie przewiduje także zakaz zgromadzeń powyżej 2 osób, co tyczy się również obiektów handlowych. W dalszym ciągu pasaż handlowy służy wyłącznie jako droga do wybranego sklepu, a nie miejsce spotkań towarzyskich.

 

Ponadto sklepy dostosowały się do przepisów wyznaczając specjalne godziny odwiedzin tylko dla seniorów  mających więcej niż 65 lat, stosując się oczywiście do reguł związanych z dystansem, higieną i liczbą klientów w lokalu. Godziny dla seniora obowiązują od 10.00 do 12.00.

 

Także niektóre sklepy i punkty usługowe mogą wprowadzać własne obostrzenia, mające na celu zachowanie porządku oraz przestrzeganie nałożonych reguł np. konieczność dezynfekcji rąk przed wejściem specjalnie przygotowanym płynem.

 

Sklepy wprowadzają także cały szereg udogodnień, które mają nie tylko ułatwić zakupy, ale także ograniczyć konieczność kontaktu. I tak na przykład Carrefour w Nowych Czyżynach wprowadził już zasadę 1 koszyk na 1 osobę. Sieć wprowadziła także gwarancję niezmiennych cen na aż 150 produktów.

 

Nowe obostrzenia obowiązujące w Nowych Czyżynach to kolejne zmiany w ostatnich 3 tygodniach. Przypomnijmy, od kilku tygodni oferta centrum handlowego dostępna jest dla klientów w ograniczonym zakresie.

 

Wśród dostępnych dla klientów sklepów znaleźć można: Carrefour, Maxi Zoo, Pralnię EBS, Piekarnię Awiteks, Piekarnię Buczek, Rossmann, Euro-Aptekę, In Medio, Leroy Merlin, Domino’s Pizza (wyłącznie dowóz do klienta), Toto Hair Company, Ziaję oraz Pocztę Polską.

 

Lista sklepów i godziny otwarcia powyższych lokali mogą ulec zmianie. Aktualne informacje na ten temat znajdziemy na stronie www.nowe-czyzyny.pl.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *