Panu Tadeuszowi znów grozi bezdomność. Stan zdrowia nie pozwala mu pracować

Pan Tadeusz, genialny opowiadacz nowohucki, który zmagał się z problemem bezdomności, dwa lata temu dzięki swojej pracy i pomocy mieszkańców zyskał dach nad głową. Niestety, stan zdrowia pana Tadeusza pogarsza się, a zapracowane pieniądze kończą. Zbliża się zima, pan Tadeusz znowu musi walczyć o własne lokum.

Niegdyś bezdomny, swoją pracą i dzięki pomocy mieszkańców Nowej Huty zarobił na wynajem małego mieszkanka w Czyżynach. Setki osób brało udział w spacerach z panem Tadeuszem po Nowej Hucie. Akcję wsparcia finansowego dla bezdomnego organizowała fundacja Los Polacos, która do tej pory opiekuje się panem Tadeuszem. W ostatnim czasie stan zdrowia nowohuckiego opowiadacza pogorszył się; ma coraz większe trudności z poruszaniem i nie będzie mógł już pracować jak do tej pory.

 

Od pracowników fundacji dowiadujemy się, że nogi odmawiają mu posłuszeństwa a oczywistym jest, że jeśli nie będzie pracował, nie będzie miał środków do życia. To może oznaczać, że znów wróci na ulicę.
– Najlepiej byłoby znaleźć szkoły, które będą chciały z nim prelekcje robić o Nowej Hucie – twierdzi Marek Piątkowski z fundacji Los Polacos . Chcemy, aby był w szkołach i tam prowadził lekcje z prezentacją zdjęć. Już kilka razy mieliśmy takie zajęcia i pan Tadeusz radził sobie równie dobrze co w plenerze. – dodaje.

 

O pomoc w organizowaniu takich lekcji w szkołach prosi Los Polacos, ale każda pomoc się liczy. W internecie pojawiła się też zrzutka na którą można wpłacać choćby najmniejsze kwoty, by pomóc podopiecznym fundacji. https://zrzutka.pl/mvbnbm

 

Przypominamy jak Pan Tadeusz dzieki pomocy nowohucian walczył z bezdomnością dwa lata temu.

 

 

 
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *