Orszak św. Mikołaja dotarł do najmłodszych pacjentów szpitala Żeromskiego

W niedzielę (29 grudnia) na os. Na Skarpie 35 – w siedzibie centrum aktywności seniora „Fruwająca Ryba” darczyńcy spakowali prezenty dla dzieci, które w okresie świątecznym znalazły się w szpitalu. O godz.15 orszak anielsko - gwiazdkowy przybył z darami na oddziały dziecięce w „Żeromskim”.

Dary trafiły również do domu samotnych matek, oraz seniorów z Hospicjum św. Łazarza

 

Uczniowie szkoły specjalnej nr 6 przy ul. Ptaszyckiego przez kilka dni piekli pierniki, dzieci z przedszkola nr 11 i „Słonecznego Wzgórza” malowały torby ozdobne, zaś dziewczyny z placówki opiekuńczo – wychowawczej na os. Willowym zorganizowały kiermasz i zebrane pieniądze przekazały na zakup słodyczy. W akcję „ Nowa Huta – małym pacjentom „Żeromskiego” włączyli się też seniorzy z centrum aktywności „Fruwająca ryba”, którzy zrzucili się na książki i puzzle dla maluchów.Tak naprawdę osób zaangażowanych w spontaniczny projekt jest znacznie wiele. Bo kilka paczek ze słodyczami np. zakupili pracownicy sklepu rowerowego przy Klasztornej, stroje świąteczne wypożyczyli ojcowie cystersi z Mogiły, zbierali zabawki i gry także członkowie Stowarzyszenia Sympatyków Zesławic i okolic, zaś kartki z życzeniami namalował Antoni Kwiek, nowohucki artysta. Lista dobrych ludzi jest długa. Wszyscy: mieszkańcy lub pracownicy z Nowej Huty postanowili po sąsiedzku nieco rozweselić tych, którzy w święta wylądowali w „Żeromskim”. Co najciekawsze, że nie zabrakło także prezentów dla dorosłych pacjentów.

 

Zbiórkę prezentów zorganizował Piotr Ronduda, właściciel grilla nad Zalewem Nowohuckim. Przyznaje, że już brakuje mu miejsca na kolejne dary.

– Nie spodziewałem się, że tak wiele hojnych osób zechce uczestniczyć w tej mojej spontanicznej akcji. Cieszę się, jeśli uda się nam przynajmniej jednej osobie sprawić radość i wywołać uśmiech na twarzy – kwituje pomysłodawca.

 

Fot. AG

 

 

 
Polecane Video

Komentarze

Magda 29.12.19, 22:48:16

To naprawdę piękny gest. Dziękujemy wszystkim darczyńcom i ludziom, którzy przyczynili się do tego aby dzieci choć na chwilę oderwały się od szpitalnej rzeczywistości. Dla naszej córeczki odwiedziny Mikołaja to była wielka radość. Niestety z powodu choroby córki nie było nam dane spędzić Świąt w domu. Widać, że są ludzie, którzy chcą bezinteresownie sprawiać radość innym. Dziękujemy❤

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *