Opera i operetka ponownie zagoszczą w Nowej Hucie

Od placu Centralnego aż do parku Ratuszowego w Nowej Hucie – w ostatni weekend sierpnia zapraszamy w muzyczną podróż po Alei Operetkowej, która wypełni się dźwiękami uwielbianych przez nowohucką publiczność oper i operetek.

— Gala operetkowa w alei Róż ma wieloletnią tradycję i jest jedną z najpiękniejszych chwil integrujących mieszkańców Nowej Huty niezależnie od ich wieku – mówi Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego.

 

— Jednak najważniejsze jest dla nas zdrowie i bezpieczeństwo krakowianek i krakowian. Mając to na uwadze, w tym roku nie będziemy mogli zaprosić Państwa na Galę Operetkową w formule, jaką Państwo dobrze znają. Natomiast w ramach rekompensaty przygotowaliśmy dla Państwa cykl minikoncertów, które odbędą się w ostatni weekend sierpnia w okolicy alei Róż, która na ten weekend zamieni się w Aleję Operetkową – dodaje.W weekendową muzyczną podróż zabiorą nas znakomici soliści i solistki. W alei Róż wystąpi przy akompaniamencie Agnieszki Ignaszewskiej-Magiery Michał Dembiński, w parku Ratuszowym będziemy mogli się zrelaksować przy śpiewie Katarzyny Guran, natomiast na placu Centralnym usłyszymy Piotra Kwintę, który stworzy duet z Michałem Roemerem, a naszą podróż zakończy Katarzyna Oleś-Blacha, której akompaniować będzie Marta Mołodyńska-Wheeler.

 

— Szanowni Państwo, Aleja Operetkowa to dwa popołudnia wypełnione operetkową muzyką. Serdecznie zapraszam Państwa na osiem minikoncertów, które odbędą się w najsłynniejszej alei w Krakowie, czyli alei Róż w Nowej Hucie – zaprasza Jacek Majchrowski, Prezydent Miasta Krakowa.

 

Źródło: krakow.pl
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *