Odwołana Aleja Operetkowa. Powodem coraz większa liczba zakażeń wirusem

Zaplanowana na najbliższy weekend „Aleja Operetkowa w Nowej Hucie” została odwołane. Powodem takiej decyzji organizatorów jest zwiększenie się liczby zachorowań na koronawirusa, co spowodowało wprowadzenie w Krakowie tzw. żółtej strefy.

W czwartek w województwie małopolskim potwierdzono aż 233 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, z czego w samym Krakowie – 59 przypadków. W konsekwencji Ministerstwo Zdrowia objęło Kraków żółtą strefą epidemii SARS-CoV-2, zgodnie z wytycznymi resortu: jeśli na danym terenie odnotowano między 6 a 12 nowych zachorowań na 10 tysięcy osób, zostaje on objęty strefą żółtą. Jeśli nowych zachorowań jest powyżej 12 na 10 tysięcy, wówczas objęty on zostaje strefą czerwoną.Przypominamy obostrzenia obowiązujące w strefie żółtej dotyczące organizacji imprez:

 

W strefie żółtej na różnego typu imprezach może znajdować się nie więcej niż 1 osoba na 4 m2, a nie, jak do tej pory – na 2,5 m2. Widownie, w tym kinowe, mogą być wypełnione tylko w 25 procentach, a w wydarzeniach plenerowych może uczestniczyć do 100 osób.

 

Przypominamy, że utrzymany jest obowiązek zakrywania nosa i ust przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki, przyłbicy albo kasku ochronnego, m.in. w środkach publicznego transportu zbiorowego, obiektach handlowych lub usługowych, zakładach pracy i budynkach użyteczności publicznej oraz w miejscach ogólnodostępnych, chyba że zachowana będzie odległość 1,5 m.

 

Władze miasta uznały, że odwołanie Alei Operetkowej w Nowej Hucie” będzie słusznym rozwiązaniem służącym bezpieczeństwu mieszkańców miasta.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *