Odwołana Aleja Operetkowa. Powodem coraz większa liczba zakażeń wirusem

Zaplanowana na najbliższy weekend „Aleja Operetkowa w Nowej Hucie” została odwołane. Powodem takiej decyzji organizatorów jest zwiększenie się liczby zachorowań na koronawirusa, co spowodowało wprowadzenie w Krakowie tzw. żółtej strefy.

W czwartek w województwie małopolskim potwierdzono aż 233 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, z czego w samym Krakowie – 59 przypadków. W konsekwencji Ministerstwo Zdrowia objęło Kraków żółtą strefą epidemii SARS-CoV-2, zgodnie z wytycznymi resortu: jeśli na danym terenie odnotowano między 6 a 12 nowych zachorowań na 10 tysięcy osób, zostaje on objęty strefą żółtą. Jeśli nowych zachorowań jest powyżej 12 na 10 tysięcy, wówczas objęty on zostaje strefą czerwoną.Przypominamy obostrzenia obowiązujące w strefie żółtej dotyczące organizacji imprez:

 

W strefie żółtej na różnego typu imprezach może znajdować się nie więcej niż 1 osoba na 4 m2, a nie, jak do tej pory – na 2,5 m2. Widownie, w tym kinowe, mogą być wypełnione tylko w 25 procentach, a w wydarzeniach plenerowych może uczestniczyć do 100 osób.

 

Przypominamy, że utrzymany jest obowiązek zakrywania nosa i ust przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki, przyłbicy albo kasku ochronnego, m.in. w środkach publicznego transportu zbiorowego, obiektach handlowych lub usługowych, zakładach pracy i budynkach użyteczności publicznej oraz w miejscach ogólnodostępnych, chyba że zachowana będzie odległość 1,5 m.

 

Władze miasta uznały, że odwołanie Alei Operetkowej w Nowej Hucie” będzie słusznym rozwiązaniem służącym bezpieczeństwu mieszkańców miasta.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *