Nauczyciele strajkują – uczniowie zdają egzaminy gimnazjalne

W nowohuckich placówkach mimo strajku egzaminy gimnazjalistów odbywają się w każdej placówce. Szkoły wymieniają się nauczycielami, ci niestrajkujący są delegowani do strajkujących szkół.

– Akcja strajkowa i spowodowane nią zawieszenie zajęć w części szkół nie zagraża egzaminom w Krakowie. Od dyrektorów szkół otrzymaliśmy informacje, że także w tej wyjątkowej sytuacji będą w stanie zapewnić sprawny przebieg egzaminów – uspokajała Anna Korfel-Jasińska, zastępca prezydenta Krakowa ds. edukacji, sportu i turystyki. Wiceprezydent podkreśliła jednak, że odpowiedzialność za przeprowadzenie egzaminów i nadzór nad nimi spoczywa na okręgowej komisji egzaminacyjnej.W Gimnazjum nr 49 na os. Słonecznym uczniowie piszą egzamin na korytarzu, bo liczba nauczycieli nie jest wystarczająca aby przeprowadzić egzamin w klasach.

 

Z kolei w Gimnazjum nr 45 na os. Willowym wszyscy nauczyciele z komisji egzaminacyjnej zostali delegowani ze szkoły podstawowej nr 37, która nie bierze udziału w strajku.

 

Uczniowie twierdzą, że protest nauczycieli nie wpływa na nich stresująco. Jedna z nauczycielek mówi jednak co innego.

– Jak rozdawałam kartki egzaminacyjne, to niektórzy byli tak zestresowani, że się żegnali – mówi jedna z nowohuckich nauczycielek.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *