Najpiękniejsze kolędy zabrzmiały na Wzgórzach Krzesławickich

W środę 29 grudnia o godzinie 19.00 w kościele Miłosierdzia Bożego odbyło się kolędowanie w ramach cyklu Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich. O oprawę muzyczna zadbał Chór i Orkiestra Bazyliki OO. Cystersów w Mogile.

 

Podczas koncertu usłyszeliśmy najpiękniejsze kolędy i pastorałki oraz organowe improwizacje znanych kolęd. Animatorami wydarzenia był Chór i Orkiestra Bazyliki OO. Cystersów w Mogile pod dyrekcją Stanisława Kowalczyka, solistka Liliana Pociecha – sopran oraz organista Tomasz Chorzalski.

 

Publiczność nagrodziła chór owacją na stojąco a dla najmłodszych uczestników nie zabrakło słodkiego upominku.

 

 

Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich to cykl koncertów muzyki poważnej, związanych z rokiem liturgicznym i ważnymi wydarzeniami z życia Kościoła. Projekt powstał w 2006 r. z inicjatywy organisty Parafii Miłosierdzia Bożego – Marka Walczaka. Koncerty organizowane są przez Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Radę i Zarząd Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie oraz Parafię Miłosierdzia Bożego w Krakowie. Patronat honorowy nad cyklem sprawuje Metropolita Krakowski Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski.

 
 

Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *