Młodzicy Hutnika w finałach Małopolska Cup 2019

Finałowy turniej ropocznie się w poniedziałek 5 sierpnia o godz. 10:00 na stadionie Garbarni Kraków. Do walki o mistrzostwo Małopolski stanie osiem ekip wyłonionych w półfinałach.

W grupie A: Górnik Libiąż, Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Słomniczanka Słomniki i Dunajec Nowy Sącz. W grupie B: Unia Oświęcim, Okocimski Brzesko, Hutnik Kraków i Limanovia. W kolejnej fazie poniedziałkowej rywalizacji zespoły rozegrają mecze półfinałowe, a następnie finałowe. Równolegle zostaną rozstrzygnięte: challenge „Mistrza techniki piłkarskiej” oraz quiz wiedzy „Małopolska i futbol”.

Podopieczni trenera Krzysztofa Świątka przebywają na obozie letnim w Charsznicy i to w jego trakcie uczestniczyli w eliminacjach „Małopolska Cup 2019”.

W poniedziałek Hutnik II, rozgrywający swoje mecze w Zabierzowie odniósł 2 zwycięstwa i poniósł 1 porażkę, co pozwoliło zająć II miejsce w swojej grupie i dało awans do półfinału rozgrywek. MVP turnieju otrzymał zawodnik Hutnika – Paweł Szewczyk.

Natomiast Hutnik I rozgrywający swoje mecze na boisku KS Podłęże z kompletem zwycięstw i bilansem bramek 37:4 zajął pierwsze w grupie. Najlepszym bramkarzem turnieju został uznany zawodnik Hutnika – Mateusz Michalski. Najlepszym strzelcem turnieju został zawodnik Hutnika – Oliwier Repeta.

W turnieju półfinałowym rozgrywanym na bosku Pogoni Miechów w grupie spotkały się Hutnik I i Hutnik II. Ostatecznie do finałowego turnieju awansował Hutnik I. Najlepszym bramkarzem turnieju został zawodnik Hutnika – Oliwier Klarman. MVP turnieju został – Mikołaj Władyka. W konkursie wiedzy zwyciężył Michał Łuczyński, a „Mistrzem technki piłkarskiej” został Oliwier Repeta.

Info: nh2010.pl