Młodzi nowohucianie z sukcesami na Mistrzostwach Polski w Kajakarstwie

W ubiegły weekend zawodnicy Klubu Sportowego Yacht Club Sekcji kajakowej w Nowej Hucie wzięli udział w Długodystansowych Mistrzostwach Polski, które odbyły się w naszym pięknym mieście Kraków. Sukcesami mogą pochwalić się członkowie rodziny Bobowskich z os. Zielonego.

Trzeba przyznać, że frekwencja dopisała na tegorocznych zawodach, udział wzięło około 350 zawodników z 50 klubów z całej Polski.

 

W sobotę 22 sierpnia Krakowski klub reprezentowali Justyna Stelmach (lat 16 ) oraz Mateusz Bobowski (lat 13). Justyna startowała pierwsza w kategorii K1 Juniorek Młodszych na dystansie 10000m. Po zaciętej walce Justyna wpłynęła na linie mety jako 4 z 13 zawodniczek z czasem (51:29:48) . – Rywalizacja była mocno wyrównana, a na ostatnim okrążeniu Krakowianka wyprzedziła jeszcze cztery inne zawodniczki. To jest piękny wynik oraz dowód na walkę do ostatniej sekundy – mówił dumny trener Andrzej Dziura.Mateusz (rocznik 2007 młodzików) na dystansie 5000 m wywalczył 10 miejsce. W tym roku konkurencja młodzików została rozdzielona przez organizatora na dwa osobne roczniki (2007 i 2006). Na pokonanie swoich rywali Mateusz potrzebował (27:43:48).

 

W drugim dniu zawodów startowali Agnieszka Bobowska (lat 14 złota medalistka z MP Młodzików 2020), Marcel Bobowski (lat 15) i Piotr Wojanek (lat 15) – ubiegłoroczni złoci medaliści z Długodystansowych MP w K2 Młodzików oraz Jacek Rusek (lat 49).

Starty w niedziele zaczęły się bardzo wcześnie rano. 7:30 start K1 Masters 5000 m. z nr 17 na linii startu Jacek Rusek wraz z 11 innymi zawodnikami. Tutaj trzeba przyznać, że panowie mają zdrowie i walka była mocno wyrównana czasowo. Jacek po upływie 25:40:86 pojawił się na mecie, uzyskując 6 miejsce w swojej kategorii.

 

8:10 K1 Juniorów Młodszych 10000m. Tutaj zdecydowanie ilość zawodników wyróżniała się na tle całych zawodów. Wśród 30 zgłoszonych zawodników w barwach Yacht Clubu wystartowali : Marcel Bobowski (z nr 10) i Piotr Wojanek (nr 29). Przy tak dużej ilości zawodników i tak długim dystansie liczy się siła, wytrzymałość jak i spryt aby utrzymać swoją pozycję. Panowie mieli do pokonania 4 okrążenia aby sprawdzić się na tle innych zawodników. Marcel (49:33:90) wywalczył 11 pozycję, a jego klubowy rywal Piotrek (49:54:26) dotarł na linię mety tuż za nim.

 

Niedzielne starty w barwach KS Yacht Club kończyła swoim startem Medalistka z MP w Poznaniu Agnieszka Bobowska płynąc na 5000 m w swoim roczniku 2006 młodziczek. Wszystkie dziewczyny znały mocno swoje rywalki po ubiegłych zawodach co stanowiło również dużą presję dla każdej z nich.

 

Agnieszka była dobrze przygotowana do zawodów, a na kolor medalu musiałem czekać do ostatniego metra gdyż walka o miejsca na podium była widoczna od początku do końca. – mówił trener Andrzej Dziura. Różnica czasowa medalistek równała się tylko 13 sekund, Agnieszka Bobowska ( 25:06:56) zajęła drugie miejsce zdobywając tytuł Vice-Mistrzyni Polski Młodzików.

 

Gratulujemy wyników wszystkim zawodnikom oraz trenerom.

 

Klub Sportowy Yacht Club sekcja kajakowa mieszczący się w Nowej Hucie (ul. Klasztorna 174) prowadzi zajęcia 7 dni w tygodniu dla dzieci i młodzieży w wieku 10-16 lat. Obecnie prowadzą nowe zapisy. Dla trenerów Andrzeja i Dominiki Dziury nie liczy się ilość lecz jakość zawodników i wkładają od lat całe serce w prowadzenie zajęć aby pokazać , że sport to nie tylko wysiłek lecz świetna zabawa i przygoda na całe życie.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *