Miasto pomoże seniorom dotrzeć na szczepienie przeciw Covid-19

Miasto zorganizuje dowóz na szczepienie przeciwko Covid-19 osobom z niepełnosprawnościami, a także seniorom 70+, którzy nie mają możliwości samodzielnego dotarcia do punktu szczepień. Osoby chcące skorzystać w tym zakresie ze wsparcia miasta, mogą zgłaszać się za pomocą specjalnie uruchomionej infolinii.

W związku z realizacją Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19 Urząd Miasta Krakowa, zgodnie z aktualnymi zaleceniami rządowymi, będzie realizować transport do punktów szczepień. Pomoc na terenie Krakowa, dla uprawnionych pacjentów będzie organizowana od 25 stycznia.
Z tej formy wsparcia mogą skorzystać mieszkańcy Krakowa, którzy posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym, o kodzie R lub N albo odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami, a także wszyscy powyżej 70. roku życia, mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień zlokalizowanego najbliżej miejsca zamieszkania.

 

Osoby te mogą kontaktować się za pomocą specjalnej infolinii, czynnej od poniedziałku do piątku, w godz.: 8.00–15.00, pod nr tel. 12 616 52 66.

 

Prosimy pamiętać, że Urząd Miasta Krakowa nie wyznacza terminu i miejsca szczepienia, a zapewnia jedynie transport osobom do tego uprawnionym.

 

Seniorom przypominamy, że od 15 stycznia, na konkretny termin szczepienia, mogą zarejestrować się osoby, które skończyły 80 lat, a od 22 stycznia osoby, które skończyły 70 lat. Szczepienia rozpoczną się 25 stycznia.

 

Rejestracja odbywa się za pośrednictwem:

 

dedykowanej infolinii, pod nr tel. 989
Internetowego Konta Pacjenta
wybranego punktu szczepień (lista punktów szczepień w Małopolsce).

 

Szczegółowe informacje dostępne są na rządowej stronie pod adresem: www.gov.pl.

 

Inf Miasto Kraków/ zdj. pixabayPolecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane